Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prioritou zimní údržby jsou trasy MHD

Nový Jičín má nový plán zimní údržby. Systém upřesnil priority odklízení sněhu pro městské ulice i chodníky. Do budoucna uvažují technické služby o tom, že pohyb odklízecích strojů bude možné sledovat on-line na webu města.

Nový operační plán zimní údržby připravovaly Technické služby v Novém Jičíně několik měsíců. Teď ho posvětili radní a platit začne od 1. prosince.

“Proti zkušenosti z loňského roku, kdy je třeba přiznat, že ne všechny části města byly uklizeny v čas a úplně dokonale, tak tam došlo k některým změnám. Především ke zpřesnění tras, každý pracovník a stroj má přesně vytyčenou trasu, kudy má jet a kdy po začátku padání sněhu,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

“Zokruhovali jsme Nový Jičín jak v oblasti chodníků, tak v oblasti cest. U cest to jsou nyní čtyři okruhy a u chodníků je okruhů sedm. K tomu je plán toho, které chodníky a schody se budou udržovat ručně,” upřesnil Václav Bukovský, ředitel Technických služeb.

Pro zimní údržbu silnic je teď prioritou trasa, po které jezdí městská hromadná doprava. Sníh z chodníků zmizí jako první v centru.

“Takový bonus pro občany může být i to, že celý plán bude po doplnění zveřejněn na webových stránkách města, aby se každý mohl podávat, kdy je jeho lokalita v plánu,” zmínil dále místostarosta Nového Jičína.

Do budoucna ředitel technických služeb počítá s tím, že by lidé mohli sledovat postup odklízecích prací na webu dokonce on-line.

”Všechny ty stroje mají GPS, takže můžeme na mapách ukazovat, kde se právě pohybují,” vysvětlil ředitel Technických služeb.

Na zimní sezónu mají technické služby nakoupeno 120 tun soli a připravují techniku. V pohotovosti budou dva mercedesy, multikáry a 4 sněhové frézy. Pro hladší průběh zimní údržby bylo letos proškoleno více pracovníků, kteří se na odklízecí technice mohou střídat. Jak vše klapne, prověří až první sněhová nadílka.  
ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 26 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 3 500 Kč/měsíc

Detail

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 26 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků