Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Živý Betlém připomíná podstatu Vánoc

Živé ztvárnění biblického příběhu narození Jezulátka už několik let neodmyslitelně patří k vánoční atmosféře Nového Jičína. Také letos se o tuto podívanou v centru města postaralo Občanské sdružení Bludička.

Masarykovo náměstí letos poprvé zdobí během adventu dřevěný vyřezávaný Betlém. Vedle toho už po 10. ztvárňují tento biblický příběh živě členové Občanského sdružení Bludička.

“Letos je to vlastně desátý ročník, začali jsme s Živým Betléme v roce 20107. Myšlenkou bylo zprostředkovat hlavně dětem ten smysl Vánoc, protože se mi zdálo, že děti dost často malují Ježíška s červenou čepičkou. Tak jsem si řekla, že by bylo fajn jim představit biblický příběh o narození Ježíška a přinést zvěst o těch Vánocích křesťanských,” uvedla Gabriela Žitníková, Občanské sdružení Bludička.

“Dnes tady ztvárňuji Josefa, s sebou tu mám Ježíška a betlémskou stáj,” popsal svou roli člen Občanského sdružení Bludička. “Já jsem Anděl zvěstovatel a přináším tady pravé Betlémské světlo, které jsme získali od skautů,” dodala další členka Bludičky.

Náměstím se tak proházely všechny důležité biblické postavy, nechyběla Marie, Tři králové, pastýři a andělé strážci. Co ale lákalo nejvíce, zejména děti, byla živá zvířata.

“Je zde i konkurenční dřevěný Betlém,ale to živé zvíře vždy přiláká především školky a maminky s malými dětmi. Pohladit si mohou oslíka, kozu, ovečka a poníka Silvera,” podotkla Gabriela Žitníková.

Vyprávění o narození Jezulátka pak členové občanského sdružení ztvárnili ještě jednou, 23. prosince odehráli živý příběh z Betléma přímo na statku Bludička v Bludovicích. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy