Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prvním občánkem Nového Jičína je Klárka

Prvním občánkem Nového Jičína v roce 2018 je děvče. Klárka přišla na svět v místní porodnici hned 1. ledna necelé dvě hodiny po půlnoci. Přivítat ji a popřát vše nejlepší přišli zástupci města a nemocnice.

Silvestrovskou noc už Eva Čapková se svým manželem strávila na porodnickém oddělení v novojičínské nemocnici. Přesně v 1 hodinu a 52 minut po půlnoci přivedla na svět své první dítě - Klárku.

“Váží 4650 gramů a měří 51 centimetrů, takže trošku větší drobeček je to,” představila svou holčičku Eva Čapková, maminka Klárky.

Čerstvá maminka je profesí dětská zdravotní sestra, nicméně pracuje už s trochu staršími pacienty od 6 do 18 let.

“Takže s malinkýma nemám zatím moc zkušeností, ale my se seřídíme,” pousmála se Eva Čapková.

Svému prvnímu potomkovi sama přeje do vínku jen to nejlepší: “Aby se držela, aby byla krásná, šťastná, spokojená s námi a aby byla hlavně zdravá.”

“Já už vítám miminka, tuším že po osmé, ale takto rekordně se nám hned v novém roce miminko nenarodilo. Jsem rád, že maminka i miminko jsou v pořádku,” sdělil Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Klárka už přijala několik dárků. Za nemocnici například i tuto chobotničku, od tatínka zlatou medaili s velkou jedničkou a jako první novorozenec pozornost města.

“Samozřejmě pro maminku květinu a dále je tam poukaz do drogerie a také do zlatnictví, holčičce asi na náušničky,” dodal starosta.

Malou Klárku teď ještě spolu s dalšími novojičínskými dětmi narozenými v posledních měsících čeká oficiální vítání občánků při slavnostním ceremoniálu na radnici.

Zatímco Klárka započala statistiku narozených dětí v roce 2018, nemocnice už má uzavřeno a spočítáno, kolik dětí zde přivedli na svět v roce loňském.

”Za rok se narodilo 718 dětí, 17 dvojčat a trošičku více chlapců než děvčat, což je normální,” uvedl Jan Kümmel, vedoucí porodnického oddělení Nemocnice Nový Jičín.

Čísla také hovoří o tom, že zde loni pomohli na svět více dětem, než v roce 2016, a to o 52.

“Povedlo se navýšit. Udělali jsme kurzy, kde chodí přednášet nastávajícím maminkám naše lékařky. Nabízíme také komplexní diagnostiku dětí v prenatálním období a přebíráme péči o maminky před porodem, takže pak přichází do známého prostředí a doufejme, že i sympatického,” míní vedoucí porodnického oddělení.

V novojičínské nemocnici už je zhruba 6 let také umístěn baby box. Zatím zde nenašli ani jedno odložené dítě. 

Nahlásit chybu




ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail