Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič v NJ si chtěl vymoci parkovací místo zbraní

Policisté na Novojičínsku řeší v těchto dnech dva případy závažného agresivního chování. Jedním z nich je řidič, který si chtěl vymoci parkovací místo pomocí střelné zbraně. Druhým pokus o vydírání.

Parkovacích míst není v některých lokalitách Nového Jičína nazbyt. Metoda, jakou si chtěl jeden z řidičů vymoci své místo k odstavení vozidla, ovšem vůbec nezapadá do pravidel běžného chování.

“Jednapadesátiletý muž z Novojičínska chtěl zaparkovat v jedné ulici v Novém Jičíně, ale těsně před zaparkováním mu na místo zajel jiný řidič.Proto na něj začal troubit. Ze zaparkovaného vozidla vystoupil druhý řidič, přistoupil k okýnku a řidič ze zaparkovaného vozidla na něj měl namířit střelnou zbraň,” informoval Petr Směták, STP PČR Nový Jičín.

Policisté totožnost obou aktérů znají a šetří také to, zda řidič, který se v autě oháněl střelnou zbraní, vlastní zbrojní průkaz a drží ji legálně.

“V případě prokázání viny hrozí podezřelému muži až tři roky odnětí svobody,” dodal policejní tiskový mluvčí.

Nepříjemnou zkušenost s agresivním chováním, které vyústilo až k fyzickému napadení, mají v těchto dnech také manželé žijící v jedné obci u Nového Jičína.

Starší manželský pár tu dlouhodobě a opakovaně napadá dvaašedesátiletý muž. Prostřednictvím osobních výhrůžek a e-mailových zpráv po něm vyžaduje finanční hotovost

“Tento jeho nátlak vystupňoval tím, že ve středu manželský pár fyzicky a slovně napadl,” sdělil Petr Směták.

Za vydírání a nebezpečné pronásledování mu hrozí vězení na šest měsíců až čtyři roky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy