Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město má novou aplikaci “Nový Jičín v mobilu”

Město spustilo novou aplikaci “Nový Jičín v mobilu”. Ta má umožnit rychlý přístup k základním informacím a zjednodušit komunikaci mezi obyvateli a úřadem. V rámci Moravskoslezského kraje je Nový Jičín jedním z prvních, který s touto novinkou přichází.

Novojičínská radnice se každý rok snaží zavádět alespoň jednu moderní technologii. Po loňském klikacím rozpočtu je to nyní informační aplikace „Město v mobilu“. Funguje na chytrých telefonech a dostupná je zdarma.

“Takže aplikace, kterou si občan stáhne, funguje tak, že zde najde základní dlaždice aktuality, kalendář akcí, úřad, kontakty, průvodce, doprava, hlášení závad a nastavení,” popsal systém Zdeněk Petroš, vedoucí Odboru organizačního, MěÚ Nový Jičín.

“Musím říct, že tam nejsou žádné nové informace, které byl lidé neměli možnost dohledat, všechny se tahají přímo z webu města, ale podstatné je, že na dva tři kliky se dostanete k tomu nejzásadnějšímu,” sdělil Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Lidé tak kdekoliv rychle zjistí, jaké jsou aktuální novinky ve městě, kdy jim jede autobus, kam vyrazit za kulturou nebo sportem.

“Myslím si, že občan ocení především kalendář akcí, kde si může nastavit i notifikace, kde mu budou chodit upozornění na danou akci,” uvedl Zdeněk Petroš.

Výhodou je také přímé propojení kontaktů na úředníky a volání.

“V kontaktech si najdu telefonní seznam město, tady velmi rychle vyhledám podle pár prvních písmen příjmení a tady hned vidím pevnou linku nebo mobil a můžu rovnou volat,” ukázal funkčnost aplikace místostarosta.

“Dalším využitím aplikace je také třeba hlášení závad. Pomocí dané dlaždice může občan udělat popis závady a foto a informaci odešle na podatelnu, odkud ji odešlou na příslušný odbor,” doplnil vedoucí organizačního odboru.

Aplikace se bude dále vylepšovat. Přibude zde nová funkce, rezervační systém pro možnost objednat se na úřad na konkrétní termín.

“S nápadem tuto aplikaci zavést přišla Komise pro Otevřené město a ta se inspirovala přímo v Říčanech, kde funguje už delší dobu. Při tom vývoji jsem se snažili vzít to nejlepší z této aplikace a přidat tam něco navíc,” dodal Ondřej Syrovátka (SZ).

Mobilní aplikaci lze stáhnout zdarma pomocí odkazu na webových stránkách města. 

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail