Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tříkrálová sbírka byla úspěšná

Charita už zná výtěžek letošní Tříkrálové sbírky. Lidé v Novém Jičíně a jeho místních částech byli opět velmi štědří. Koledníkům se podařilo vybrat přes 300 tisíc korun.

Kasičky Tříkrálových koledníků jsou rozpečetěny. Nejčastěji darovanou částkou je stokoruna, na stole jsou také hromady dvoustovek a padesátikorun. Mezi bankovkami je vidět i dvoutisícovka.

“Co bylo v našich silách, to jsem obešli. Bohužel, některé skupinky nedochodily všechno, co měly v plánu k vůli onemocnění koledníků, ale i přesto můžeme říct, že se zase povedlo vybrat rekordní částku. Díky štědrosti našich občanů můžeme zase pomoci v mnoha projektech,” uvedla Markéta Brožová, koordinátor sbírky.

V Novém Jičíně a jeho místních částech přispěli lidé částkou 325 703 koruny, což je o 14 tisíc více než v loňském roce.

“A za celou Charitu Nový Jičín to je 681 649 korun, tam spadá ještě Starý Jičín, Bernartice, Šenov a obec Kunín,” doplnila koordinátor sbírky.

Kam peníze poputují, v tom už má Charita jasno. Největší částka bude směřovat do půjčovny kompenzačních pomůcek, která je veřejností hodně využívaná.

“To znamená nákup polohovacích postelí, invalidních vozíků, různých polohovacích sedátek a podobně. Část sbírky dáváme na podporu Rodinného klubu Hnízdo a vůbec prorodinných aktivit, kdy se snažíme dělat určitou prevenci v rámci té naší činnosti,” vyjmenoval Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín.

Další díl vybraných peněz bude uložen do Fondu humanitární pomoci, ze kterého v loňském roce pomohla Charita 3 lidem.

“Vždycky nás osloví příbuzní nebo známí lidí, kteří pomoc potřebují. na základě těchto návrhů se sejde rada Charity a ta rozhoduje o tom, komu se peníze přidělí,” vysvětlili ředitel Charity.

Podobně funguje také Fondu kroužky na podporu volnočasových aktivit dětí ze sociálně vyloučených rodin.

Všem koledníkům, kteří se do sbírky zapojili, chystá Charita na 11. února poděkování v Kině Květen. Kromě pohádky je čeká i překvapení. Setkají se s někým,komu vybrané peníze skutečně pomohly. A slova díků si podle ředitele Charity zaslouží také všichni, kdo přispěli jakoukoliv částkou.

“Chtěl bych poděkovat všem, že jsme letos opět udělali rekord a je to pouze jejich zásluha, že házeli do pokladniček větší částky, a že věří Charitě a že doufáme, že je nezklameme,” podotkl Marcel Brož.

Z vybrané částky zůstává zdejší Charitě 65 procent. Zbývajících 35 se dělí mezi projekty diecezní Charity, které jsou zaměřeny zejména na pomoc sociálně vyloučeným, dále v rámci Charity ČR na pomoc do zahraničí a režijní náklady sbírky.  

Nahlásit chybu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail