Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klub přichází s novým pořadem Galerdoor

Klub Galerka na Staré poště přichází s novým pořadem, který nazval Galerdoor. Jedná se o prezentaci adrenalinových aktivit zajímavých lidí. Kromě toho s novým rokem také rozjíždí sérii jazz večerů a dalších programů.

Po prosincových venkovních koncertech v rámci vánočního městečka se nyní kulturní program opět přesunuje zpět pod střechu do Klubu Galerka. Už v pátek 26. ledna se koná 1. letošní Jazz klub.

“Kde přivítáme Alexandra Bona, což je Angličan, který jezdí po světě. Podtitul večera je Sametový tón. Je to mladý saxofonista, který tady bude vystupovat v quartetu,” sdělil Jiří Macíček, dramaturg MKS Nový Jičín.

Návštěvníci klubu na Staré poště se také mohou těšit na rockovější koncerty, například v sobotu 27. ledna se zde představí místní kapela Still alive. 31. ledna se pak program přesune do větších prostor Kina Květen, kde proběhne talk show Jana a Davida Krausových.

S novým rokem pak přichází městské kulturní středisko s úplně novým typem pořadu outdoorových besed s názvem Galerdoor.

“Ty přednášky budou zaměřené trošku jinak. Nechceme tady dělat promítání krásných fotek z dovolené, ale přednášky jsou zaměřeny trošku více na adrenalin a zajímavé osobnosti,” uvedl dramaturg klubu.

Galerdoor se posluchačům otevře jednou měsíčně vždy ve čtvrtek. První pořad už proběhl, cestovatelé zde vyprávěli o svém cyklodobrodružství napříč Austrálií. Další je naplánován na 15. únor.

“Můžeme se těšit na kluka, který šel kolem Československé republiky pěšky, nachodil necelých čtyři tisíce kilometrů za necelé čtyři měsíce. Pochod měl spojený s nadací pro Emičku, která trpí obrnou. Vybral na ni docela hodně peněz a pochod byl i mediálně zajímavý,” upřesnil pozvánku Jiří Macíček.

Pravidelně jednou za dva měsíce se Galerka opět stane také otevřenou scénou.

“Samozřejmě k těm periodickým pořadům, které tady už v průběhu posledních dvou let neodmyslitelně patří, je Open mic. Nový Jičín už se tak jeho pořadatelstvím stal součástí té celosvětové scény,” dodal organizátor novojičínských kulturních akcí.

Nejbližší přehlídka profesionálních, amatérských i začínajících umělců je plánována na 3. února.

Více informací o programech najdou zájemci na facebooku a webu městského kulturního střediska.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy