Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za požár hal v Kopřivnici mohla technická závada

Hasiči na Novojičínsku zasahovali v loňském roce téměř u dvou stovek požárů. Nejzávažnější byl ten, který se odehrál hned v lednu, kdy začal hořet komplex výrobních hal v Kopřivnici. Experti určili, že příčinou vznícení byla závada na elektroinstalaci.

Mohutný požár zachvátil komplex hal v Kopřivnici večer 7. ledna loňského roku. K místu události vyjelo téměř 50 hasičských aut. Likvidaci požáru tehdy ztěžovaly nepříznivé klimatické podmínky. Teplota klesala k -15 °C.

“Zasahovalo 35 jednotek požární ochrany, zásah se obešel bez zranění. Škody byly vyčísleny na více než 82 milionů korun, uchráněné hodnoty byly zhruba 40 milionů korun,” zavzpomínal na dramatickou noc Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín.

Po měsících, které od události uplynuly, je znám důvod, proč hořet začalo.

“ Příčina byla stanovena Technickým ústavem požární ochrany v Praze na technickou závadu na elektroinstalaci v unimobuňce, která byla vestavěna v jedné z výrobních hal,” doplnil Petr Adamus.

Oheň se hasičům podařilo dostat pod kontrolu po 11 hodinách. Na místě se pohybovali také policisté, kteří prošetřovali podezření na ohrožení z nedbalosti. Nicméně cizí zavinění se nepotvrdilo.

“Policejní orgán věc odložil s odůvodněním, že se nejedná o trestný čin. Tatko bylo rozhodnuto mimo jiné na základě znaleckého posudku Technického ústavu požární ochrany,” potvrdila Darina Knižátková, STP PČR Nový Jičín.

Požár zničil zázemí několika firem, které v halách bývalé lisovny podniku Tatra sídlily. Část z nich zde už delší dobu opět funguje.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail