Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novoroční výhry basketbalistů přetrhla Olomouc

Prvoligoví basketbalisté finišují v základní části soutěže. Bojují o 3. místo v tabulce. Po dvou novoročních výhrách teď podlehli celku Basketbal Olomouc a čeká je lídr - Hradec Králové.

Dvě kola před koncem základní části jsou basketbalisté v tabulce na 3. místě. Udržení této pozici si ovšem prohrou s týmem Basketbal Olomouc zkomplikovali. Po špatné 1. čtvrtině, kterou prohráli 13:29, podlehli soupeři 63:77.

“Nesedl si začátek. Když jsme začali 2:20 a prohráli první čtvrtinu o 16 a na konci je to o nějakých asi 11, tak rozhodne první čtvrtina. byť jsem měl pak pocit, že jsme se zlepšili, takt o stačilo jen na remízu a ne na to, abychom to dotáhli,” uvedl David Hájek, trenér BC Nový Jičín.

“Hlavně nám nešla střelba tak, jako v předešlých zápasech, především z dlouhé vzdálenosti za tři body. řekl bych, že jsme docela i podcenili soupeře, nechali jsme se asi unést tou vítěznou vlnou v novém roce, a možná nám chybělo více bojovnosti, nevím…,” vyjádřil se rozehrávač týmu Zdeněk Jakubu, BC Nový Jičín.

Před touto prohrou si domácí tým připsal dvě důležitá vítězství, porazil Orly Prostějov 77:76 a poté venku i Zlín 96:88.

“Já věřím, že i přes tuto porážku a přesto, že teď máme další dva těžké zápasy, hrajeme s favoritem Hradcem Králové a pak jedeme do Šlapanic, že se nám podaří udržet v té horní šestce. Ta třetí pozice se nám touto porážkou asi trochu vzdálila. Ale nechci to zakřiknout, ale nějaký pan Ježdík, jak říká, nějaký progres tady je,” dodává jedním dechem trenér.

Oproti loňské premiérové sezoně v 1. lize si zatím Novojičínští vedou lépe. Před rokem skončili ve spodní skupině play out a bojovali o udržení.

“Tak stojíme si o dost lépe, je to možná tím, že jsem si jako kluci teď více sedli, více jsem se poznali a je lepší spolupráce. Docela více nás chodí na tréninky, což také pomáhá. Už to není tak, že bychom byli jen tři nebo čtyři. Je to samozřejmě v té první lize docela složité, protože hráči musí chodit do práce, ale určitě to všechno cítíme lépe a chceme se pokusit udržet v té první trojce,” potvrdil Zdeněk Jakubu.

V neděli 28. ledna v 16 hodin přivítají basketbalisté na domácí palubovce lídra soutěže Královské sokoly. K poslednímu zápasu základní části pak zajíždějí do Šlapanic. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy