Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Autobusy jsou ekologické, ale o něco menší

Druhým měsícem jezdí po Novém Jičíně v rámci městské hromadné dopravy nové elektrobusy. Radnice také zavedla pro lidi nad 65 let jízdné zdarma. Někteří cestující, zejména z Loučky, upozorňují na to, že nové vozy jsou menší a ve vytížených časech přeplněné.

Od 10. prosince zajišťuje městskou hromadnou dopravu společnost Arriva Morava, smlouva s radnicí je podepsaná na 10 let. Nový Jičín křižují tři elektrobusy.

“Ty autobusy jsou tiché, to se mi líbí, ale ty vytíženější spoje jsou problém. Ty autobusy jsou menší, když jedou ráno děti do školy a později starší lidé do města, tak to jsou ty autobusy přeplněné,” míní starší muž bydlící v Loučce. “Mně se jede dobře,” reaguje žena důchodového věku. “Špatně, tam se ten kočárek tak tak vleze,” sdělila mladá maminka. “Vyhovuje mi to. Je dobré, že jsou tam psané i ty zastávky,” přidává svůj názor další seniorka. “Já jsem skromná, mně se cestuje dobře, jsem ráda, že se dostanu z kraje města do centra. Já osobně jsem spokojena,” uzavřela názory další žena čekající na autobus.

“Je pravda, že tyto typy autobusů jsou kapacitně o něco menší než naftové vozy, ale myslím si, že nedochází k nějakým přeplňováním. Možné v některé vytížené časy nebo obdobích, a může to být dáno i tím, že lidé nad 65 let mohou s kartou ODIS jezdit dopravou zdarma,” uvedl Pavel Rozbroj (ČSSD), místostarosta Nového Jičína.

Jak Pavel Rozbroj dodává, na 8. února je svolána schůzka se společnostmi Arrva a ODIS, aby dosavadní provoz vyhodnotili a připouští, že po vzájemné dohodě může dojít i k posílení některých nejvytíženějších časů a spojů.

Po měsíci a půl provozu najezdily elektrobusy po městě 5 tisíc kilometrů. Vozy jsou ekologické, klimatizované, bezbariérové a sedadla pokrývá bakteriální povrch.

“Ten komfort občané plné ocení v létě, protože autobusy jsou plně klimatizované. Jsou spolehlivé a tiché,” dodal místostarosta.

Zvýhodnit si cenu jízdného mohou cestující vyřízením karty ODIS. Podrobné informace získají mimo jiné i v Návštěvnickém centru na náměstí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy