Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci sázejí na prevenci a kamerový systém

Městská policie přijala v roce 2017 téměř o dvě stovky oznámení od občanů více než v roce předcházejícím. Většinou lidé volali nebo psali na facebook k vůli přestupkům v dopravě a rušení veřejného pořádku.

4 680 volání nebo upozornění na facebooku - to je počet případů, na které v loňském roce upozornili městské strážníky zdejší občané.

“Nejčastější oznámení v loňském roce byly ty, že někdo někde špatně parkoval, většinou to bylo před přechodem pro chodce, v křižovatkách, porušování dopravních značek jako zákaz stání a zákaz zastavení,” informovala Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

Dále se lidé na strážníky obraceli s tím, že někde po městě volně pobíhají psi.

Větší část oznámení se také týkala rušení veřejného pořádku.

“Tím, jak se zvyšuje počet oznámení k nám na městskou policii, tak cítím, že to je tím, že mámě větší důvěru občanů a že jim dokážeme pomáhat,” uvedl Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.

“V loňském roce se nám také podařilo předat nějaká oznámení Policii ČR, bylo to třicet tři případů, a s tímto jsme také předávali dvacet pět možných pachatelů těchto trestných činů,” podotkla novojičínská tisková mluvčí.

Užitečným pomocníkem strážníků je kamerový systém, který by chtěli modernizovat.

“Hardware, který to všechno obsluhuje, už není v nejlepší kondici, takže jsme se rozhodli požádat o grant z ministerstva vnitra,” doplnil Klein.

Vytipovány mají strážníci také dvě další problematické lokality, kde by měly být umístěny nové kamery.

“Určitě plánujeme nějaké opatření na ulici Luční, kde jsme měli stížnostina chování některých spoluobčanů, takže tam budeme v nejbližší době instalovat kameru. Podobná situace je na Vančurově ulici u restaurace Máj, také tam bude kamera,” uzavřel ředitel městské policie.

Strážníci také hodně sázejí na prevenci, věnují se všem věkovým skupinám, od mateřských škol až po seniory. Vedou hodiny dopravní výchovy a pořádají také kurzy sebeobrany. A v tomto duchu své práce by chtěli pokračovat i v 26. roce své existence. 

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail