Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Novojičínsku nadýchal jeden řidič autobusu

Policisté na Novojičínsku se zaměřili na řidiče autobusů, zda neusedli za volant pod vlivem alkoholu. Jeden z nich kontrolním sítem neprošel. Nadýchal téměř půl promile a jeho jízda okamžitě skončila.

Dopravně bezpečnostní akce zaměřená na řidiče veřejné autobusové dopravy začala v pět hodin ráno. Policisté na čtyři hodiny obsadili autobusová nádraží v Novém Jičíně, Kopřivnici a Frenštátě pod Radhoštěm.

“Výsledkem této akce je 125 kontrol řidičů, při kterých bylo zjištěno jedno požití alkoholu. K porušení zákona došlo na stanovišti v Kopřivnici, kde řidič autobusu nadýchal do půl promile alkoholu,” informoval Jaromír Stecula, vedoucí Dopravního inspektorátu Nový Jičín.

Přistiženého muže, který seděl za volantem linkového autobus z Kopřivnice směrem na Nový Jičín, policisté převezli k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve.

“Po zjištění tohoto přestupku byl kontaktován dopravce, který si zajistil náhradní autobusovou dopravu, samozřejmě už s druhým řidičem,” dodal vedoucí novojičínského dopravního inspektorátu.

V tomto případě bude provinění řidiče dále podléhat správnímu řízení na kopřivnickém městském úřadě.

“Závažnost přestupku požívání alkoholu u řidičů hromadné dopravy je velmi vysoká. Řidič odpovídá za všechny pasažéry,které má v autobuse,” upozornil Jaromír Stecula.

V minulosti už při podobné bezpečnostní kontrole policisté na Novojičínsku natrefili i na řidiče, který měl přes jednu promile alkoholu v krvi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy