Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Galerka na trase Spam tour kapely Insania

Typickým programem v Galerce je jazzový nebo bluesový koncert, nicméně klub se nebrání ani ostřejším žánrům. V rámci svého Spam tour na podporu nové desky tu zahrála brněnská crossoverová kapela Insania.

Nejčastějším pořadem hudebního klubu na Staré poště je spíše jazzový večer nebo folkový Open mic. Nevelký prostor Galerky teď ale rozvibrovala i kapela ostřejšího ražení.

“Takže dnes to bude velký rockový nářez,neděláme tady jenom jazzy, děláme tady i rockovější muziku, jako je například Insania nebo První hoře,” uvedl Jiří Macíček, dramaturg MKS Nový Jičín.

Brněnská skupina Insania oslavila loni 30 let na scéně. Za své album Zapal dům, poraž strom, které vydala v roce 2013, získala dvě žánrové Ceny Anděl, a to v kategoriích Hard & heavy a Punk & hard core. Stylově je kapela jednoznačně těžko zařaditelná.

“Asi nás řadí do cross-over nejčastěji, to je míchanice metalu se vším ostatním. my jsme lízlí tím metalem, alespoň co se týká zvuku kytar, ale jinak nejsme uzavření v žádné škatuli. Volně se přelíváme, hrajeme na metalových, aleternativních i puncových festivalech, takže nejsme nikde pevně ukotvení,” sdělil Petr "Poly" Pálenský, zpěváka kytarista, skupina Insania

Insania koncertovala i ve Spojených státech. Do Galerky teď zavítala v rámci svého už jarního Spam tour.

“To je k současné aktuální desce Na počátku byl spam. Před námi je asi ještě deset koncertů po klubech a potom vyrážíme na festivaly,” dodal frontman skupiny Insania.

V poslední období se kapela vrátila k textům v českém jazyce, který převládl nad angličtinou. Do povědomí se dostala například skladba Joe si nepohlídal záda. Sám frontman kapely popisuje textový obsah následovně:

“Je to všechno jedovatý, taková existenciální úzkost, ale má to nadhled. Není to žádná deprese, ty písničky jsou dělané s nadhledem a s takovým ironickým jedovatým humorem nebo sarkasmem. Ale všechno je to takové jedovaté, bezvýchodné, takové vidění světa, jaké my preferujeme,” pousmál se Petr "Poly" Pálenský. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy