Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Házenkáři bojovali ve 3. kole turnaje o mistra ČR

Házenkářský oddíl starších žáků bojoval během víkendu ve 3. kole turnaje o mistra České republiky. Soutěže se účastní 25 družstev. V této části se domácí utkali s Duklou Praha, Karvinou a Zlínem.

Novojičínské házenkářské družstvo starších žáků se kvalifikovalo mezi 25 nejlepších týmů České republiky, které v šesti turnajích hrají o mistrovský titul. V neděli boje pokračovaly 3. kolem.

“Takže se postupně potkáváme s družstvy z Čech i z Morvay. Nyní na našem turnaji máme

Duklu Praha, Zlína, Karvinou a domácí oddíl Nový Jičín,” uvedl Petr Jaroň, předseda oddílu házené TJ NJ.

Na turnaj do Nového Jičína do haly ABC nedorazil soupeř ze Strakonic, kterého na cestě zastihlo silné sněžení a raději cestu napříč republikou vzdal. Záběry, které sledujete, jsou z utkání s Karvinou. Domácí hrají ve světlejších zelených dresech.

“My jsme přivezli body z Hustopeč, kde jsme byli ve druhém kole. Přivezli jsme tam čtyři body. Počítáme, že dneska získáme také minimálně čtyři body, takže se budeme z 25 týmů pohybovat kolem 18. místa,” dedukoval předseda házenkářského oddílu.

Po tomto kole čekají házenkáře ještě další tři turnaje, jeden v Praze Vršovicích, pátý turnaj bude opět domácí a naposledy vyjedou do Polanky nad Odrou.

Oddíl házené, v rámci náboru nové mládeže, aktivně spolupracuje se základními školami a úspěšně už několik let organizuje v rámci Novojičínska také turnaje škol.

“Pořádáme školní ligy, máme celkem 22 základních škol, z toho máme 25 družstev, které tyto školní ligy hrají,” upřesnil Petr Jaroň.

Těchto školních lig je celkem 5 a každá má originální název: Je to liga Laudonova, Palackého, Komenského, Císařská a Jantarová. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy