Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jarní prázdniny ve Fokusu

Týden jarních prázdnin mohly novojičínské děti strávit na příměstském táboře ve Středisku volného času Fokus. Pětidenní program byl naplněný soutěžemi, tvořením v keramické dílně a nechyběla ani návštěva zimního stadionu a bazénu.

První den příměstského tábora, který jsme s kamerou navštívili, byl seznamovací. Děti na sebe protřednictvím obrázků prozradily své koníčky a dovednosti a kolektiv utužily sportovními hrami.

“Máme sedmnáct dětí, z toho je půlka holek a půlka kluků, takže jsme do programu zařadili sportovní aktivity, děti budou i něco vyrábět, máme to takové všehochuť zaměřené. Odpoledne chceme jít ven stavět sněhuláky a během týdne je pro děti připravená i návštěva bazénu a zimního stadionu, takže budeme i bruslit,” uvedla Hana Lysáčková, vedoucí příměstského tábora.

anketa: účastníci příměstského tábora

“Nejvíce mě bavilo, jak jsme malovali obrázky o tom, co máme nejraději,” sdělila jedna z účastnic tábora. “Mně se tu hrozně líbí, chodím tu i do kroužku,” přidala se starší kamarádka. “Už jsem vyhrál dvě soutěže,” pochlubil se chlapec. “Nejlepší je, že nemusím být doma a mohu se tady zabavit,” přidala se další dívka.

Hned úvodní den stihli táborníci také nahlédnout do keramické dílny. Někteří už s určitými zkušenostmi, jiní ale poprvé vzali do rukou válečky a pustili se do práce s kusy tvárné hmoty.

“Mohou si zkusit hlínu osahat, vyválet a vyzkoušet si jednoduchou techniku vykrajování. Budeme dělat velikonoční vajíčka. Do konce týdne je stihneme i vypálit v peci a následně namalovat akrylátovými barvami,” popsala tvoření v dílně Drahoslava Štrbavá, SVČ Fokus Nový Jičín.

Domů z tábora si tak děti odnesou vlastnoručně vyrobený dárek, který bude vzpomínkou na týdenní pobyt a současně už také dekorací vítající jaro. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy