Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští strážníci řešili opilou mládež a uprchlíka

Strážníci si v Novém Jičíně užívali patálie s mládeží. Uplynulý týden, který byl v tomto okrese prázdninový, načapali 5 mladistvých pod vlivem alkoholu. Dalšího nezletilého mladíka, po kterém bylo vyhlášeno pátrání, naháněli i v ledovém potoce.

Městská policie v Novém Jičíně dopadla nezletilého mladíka, po kterém bylo vyhlášeno pátrání. Utekl z výchovného ústavu z Havířovska. Nicméně jeho zadržení proběhlo až na druhý pokus. Když na něj natrefili poprvé, řešili v podstatě jiný problém, opilé teenagery.

“Přijeli zde na ulici Nábřežní a skutečně tady byla skupinka mladých lidí. Když je začali kontrolovat, tak jeden z nich se dal z ničeho nic na útěk,” popsal situaci Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.

Hlídka pojala podezření, že by to mohla být hledaná osoba, o které se vědělo, že se má pohybovat na Novojičínsku.

“Strážníci potom viděli, jak mladík seskočil z tohoto mostu do koryta řeky Jičínky. Začali ho pronásledovat. Protože běžel po druhé straně řeky, nezbylo strážníkovi nic jiného než přebrodit řeku,” uvedl ředitel městské policie.

Přestože strážník obětavě skočil do ledové vody toku Jičínky, mladíkovi se podařilo uprchnout, zmizel přes plot bývalé mateřské školy Trlicova a přes tento opuštěný areál.

Příběh má ale pokračování. O dva dny později stejný strážník opět narazil na tohoto mladíka.

“Znovu ho šel zkontrolovat a tentokrát už mu nedal šanci. Mladíka zadržel a předal na Policii ČR,” dodal Jiří Klein.

Dohru měla ale také na počátku zmíněná kontrola mladistvých na alkohol. Čtyři nadýchali zhruba půl promile. Dalšího opilého mladíka pak ve městě odhalila jiná hlídka, ten měl téměř 2 a půl promile.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy