Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín bude mít psí útulek

Nový Jičín bude mít vlastní psí útulek. Hotov by měl být ještě letos. Dosud městská policie vozí odchycené psy do zařízení v Kopřivnici a město za jejich umístění platí nájemné.

Novojičínská radnice plánuje postavit psí útulek v místní části Bludovice více než čtyři roky. Realizaci dlouho blokovali majitelé sousedního pozemku. Nyní už město získalo veškerá povolení a hledá dodavatele stavby.

“Bude probíhat veřejná soutěž veřejné zakázky, což bude trvat asi dva měsíce. Takže je reálné, aby se na konci května, nejpozději na začátku června začalo budovat,” uvedl

Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

V útulku bude 30 kotců.. Náklady na stavbu jsou dle aktualizovaného projektu odhadovány na 10 milionů korun.

“Osobně si myslím, že ta vysoutěžená suma bude výrazně nižší. Tipnu si, protože ten první projekt byl na šest a půl milionu, že o podobné sumě se budeme bavit,” dodal novojičínský starosta.

Odchyt psů zajišťují v Novém Jičíně strážníci městské policie. Ty, o které se nepřihlásí majitelé, odvážejí do útulku v Kopřivnici a za tuto službu platí město 270 tisíc korun ročně..

“V průběhu loňského roku bylo odchyceno nebo převzato na služebně městské policie 75 psů a z toho 17 bylo převezeno do útulku. Za služebnou městské policie máme kotec, kde můžeme současně umístit dva pejsky, ale je to opravdu jen na přechodnou dobu,” informovala Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

Městská policie bude pravděpodobně i provozovatelem nového útulku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy