Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstava Naše jaro prezentuje práce Fokusu

Aktuální výstava v galerii na Staré poště prezentuje práce členů výtvarných kroužků Střediska volného času Fokus. Autoři ji pojmenovali Naše jaro. Představuje několik výtvarných technik a také keramiku.

O úvod vernisáže výstavy výtvarných aktivit Střediska volného času Fokus se postarali členové kroužku kytar. Pak už se ale vše točilo kolem obrázků a keramiky. Ve Fokusu funguje celkem 6 výtvarných kurzů a všechny měly na výstavě s názvem Naše jaro svůj prostor.

“Na zdech jsou zarámována díla těch nejstarších a tedy těch, v uvozovkách, nejšikovnějších a jsou to děti z Výtvarné školy II, v předsálí máme Výtvarnou školu I a Šmudlu, což jsou výtvarníci, kteří začínají,a výstava je doplněna tvorbou z keramických kroužků,” uvedla Dana Dokládalová, SVČ Fokus Nový Jičín.

Druhým rokem Fokus otevírá také lekce, ve kterých si účastníci za odborné asistence loutkařky mohou vyrobit i vlastní hračku.

“Jmenuje se Můj první plyšák a děti tam pod vedením zkušené lektorky Jany Masaříkové vyrábějí opravdové plyšáky. Tady mám třeba na ukázku jehelníček a plyšáčka kočku. Opravdu to dělají děti, jsou velmi zručné a vznikají tam krásné věci,” ukázala vystavená dílka Dana Dokládalová.

K vidění jsou ovšem na Staré poště i další rozmanité tvůrčí techniky.

“Zpracovávali jsme jednoduché téma zátiší. Třeba tato práce je vytvořena strukturální technikou akrylové kresby, potažena je alobalem a následně je tato obrysová kresba doplněna olejovou barvou, která je vytřená,” popsala výtvarné práce Jana Tošovská, vedoucí kroužku Výtvarná škola II.

Dále tu nechybí ani ukázky klasické malby doplněné olejovým pastelem a kresba uhlem.

”Některé jsou inspirovány uměleckými směry 19. až 20. století, jedná se třeba o Kubismus nebo Pointilismus, což je malba prostřednictvím barevných teček,” doplnila Jana Tošovská.

Výtvarně se vyřádit mohou ve Fokusu nejen děti. Dvakrát týdně je keramika pro dospělé. Nárazově jsou pořádány i tvůrčí dílny otevřené veřejnosti.

“Jako třeba Kurz realistické kresby s využitím pravé mozkové hemisféry. Je to teď velmi populární. Je to vlastně takový malý zázrak, že v každém z nás je schován někde umělec a lze pomocí tohoto kurzu během pár dnů kreslit tak, jak jsme si vždycky představovali, že bychom takhle chtěli umět kreslit,” dodala Dana Dokládalová.

Podrobnosti o Kurzu realistické kresby naleznete na webu Fokusu.  

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail