Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín spouští službu Baby a senior taxi

Od měsíce dubna začne v Novém Jičíně fungovat nová služba Baby a senior taxi. Lidé, kterým je určena, už si mohou začít vyřizovat registraci. Tento dopravní servis bude město zajišťovat dvěma elektromobily.

Služba baby a senior taxi má starším lidem, osobám se zdravotním postižením a rodičům malých dětí usnadnit v případech nouze přepravu k lékaři nebo na úřady. Novojičínská radnice ji spustí 1. dubna. Už teď si mohou zájemci začít vyřizovat registrace.

“Do dnešního dne jsme vyřídili 13 průkazů, doteď byl zájem zejména ze strany seniorů, byli to asi tak z devadesáti procent senioři. Vyřízení průkazu trvá asi tak do desíti minut,” uvedla Petra Štekbauerová, Odbor soc. věcí, MěÚ Nový Jičín.

Za průkazku zaplatí občané 30 korun. Jedna jízda bude stát dvacet korun.

“Každý má možnost šesti jízd v měsíci, to aby to někdo nevyužíval třeba každý den a na další se třeba nedostalo,” podotkl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Podobný projekt senior nebo baby taxi už funguje v rámci kraje například v Bohumíně, Rychvaldu a nedávno ho spustili také v Bílovci.

“Myslím si, že se služba ujme, pochvalují si ji ve všech městech, kde funguje. Je to pro občany a věřím, že to budou hojně využívat,” míní novojičínský starosta.

Baby a senior taxi budou provozovat technické služby města dvěma elektromobily. Celkové náklady jsou odhadovány okolo 1 milionu 300 tisíc korun ročně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy