Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín plánuje další opravy historického jádra

Nový Jičín pokračuje v úpravách historického jádra. Připravuje rekonstrukci Laudonova náměstíčka a město také získalo dotaci na opravu dalších domů v památkové rezervaci.

Laudonovo náměstíčko, tak se v Novém Jičíně neoficiálně říká průchodu mezi hlavním náměstím a Žerotínovou ulicí. Radnice plánuje prostor opravit a vymazat tak z mapy města další nevzhlednou část.

“Samozřejmě předláždění, výsadba zeleně i přenosné zeleně, truhlíky, prostě, aby to bylo hezké zelené zákoutí,” uvedla Blanka Faluši (ČSSD), místostarostka Nového Jičína.

Rekonstrukci nádvoří plánuje radnice ve spolupráci s majitelem domu, ve které je zde provozována restaurace Laudon a měla by se tedy dotknout i úpravy venkovní zahrádky tak, aby se celý prostor sladil.

“A já doufám, že v roce 2019 se tato krásná akce zrealizuje a naše náměstí získá moc příjemný a hezký kout osázený zelení,” dodala místostarostka.

Ještě v letošním roce pak město opraví některé domy přímo na náměstí. Do rozpočtu se opět podařilo získat dotaci z programu regenerace městských památkových rezervací, který vyhlašuje ministerstvo kultury.

“Dostali jsme 770 tisíc korun tento rok, teď se budou dělat vnější opravy tří domů, ať to jsou výměny oken, fasády, jsem za to rád a myslím si, že naše náměstí si to zaslouží,” sdělil Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Například loni činila dotaci z ministerstva kultury 950 tisíc korun. Peníze směřovaly zejména do renovace vzácné budovy Staré pošty.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy