Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Basketbalisty provází v nadstavbě prohry a zranění

Prvoligoví basketbalisté skončili po základní části soutěže ve skupině východ na 4. pozici. V nadstavbě teď bojují o umístění na 7. až 12. příčce - a teoreticky také stále o postup do play-off.

V nadstavbové části mají basketbalisté za sebou čtyři utkání a všechna prohráli,

naposledy v neděli podlehli doma béčku USK Praha těsně 49:51. Téměř celý zápas odehráli v osmi mužích, když se hned v první čtvrtině zranili dva podkošoví hráči.

“Chyběl nám tam pivot, takže jsme si nemohli pomoci nějakým jednodušším košem zespodu a o to ta hra byla těžší. Hráči USK jsou všichni stejně vysocí, všechno přeberou, takže tam je to hodně o hře jeden na jednoho a to nám tam trošku chybělo,” uvedl David Hájek, trenér BC Nový Jičín.

Do konce nadstavby zbývají dva zápasy. Tuto neděli zajíždí Novojičínští do Písku, 25. března je doma čeká béčko Nymburka. I když se v této chvíli pohybují na konci tabulky své nadstavbové skupiny, pořád existuje teoretická šance, že by se do play-off mezi nejlepší osmičku mohli podívat.

“Ta soutěž je taková trošku složitější, protože celek USK B, který tady nastoupil, má formu střediska, a podle rozpisu soutěže, družstva, která mají tu formu střediska, nemají nárok na play-off. Takže pořád bojujeme o tu pozici,” vysvětlil PAVEL KELAR, prezident BC Nový Jičín.

Pokud by se postup podařil, Novojičínští by hned v úvodu pravděpodobně natrefili na lídra 1. ligy na Královské Sokoly.

“My už poslední měsíc a půl nehrajeme dobře, špatně trénujeme, nemůžeme se sejít, máme hodně zraněných, minimálně tři, čtyři pořád chybí. Když už se uzdraví, tak zase chybí další čtyři. Takž v podstatě do paly-off se dostaneme spíše s přispěním jiných než sami, což není dobré,” přiznal trenér.

Nicméně oproti loňskému roku znamená letošní výsledek stabilizaci v 1. lize. V předcházející sezoně museli Novojičínští bojovat v play-out o udržení. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy