Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sezona pro hokejové Ďábly skončila

Sezona pro hokejové Ďábly skončila nečekaně rychle. Sérii předkola play-off prohráli s Bobry Valašské Meziříčí 0:3. Nicméně s dlouhodobou částí druholigové soutěže Východ je klub spokojený.

Předkolo play-off začalo pro novojičínské hokejisty 3. a skončilo 7. března. S Bobry Valašské Meziříčí prohráli 0:4, 0:1 a 2:5. Série tak pro ně skončila nečekaně rychle 0:3.

“Musím říct, že v těch zápasech to 0:3 odpovídalo. Ten soupeř byl lepší, posílil před play-off, což my jsme s trenérem nechtěli. Domluvili jsme se na tom, že hráči, kteří odpracovali celou sezonu, tak si zaslouží to play-off a chceme na tom stavět do budoucna,” uvedl Milan Urban, manažer HK Nový Jičín.

S dlouhodobou částí soutěže je vedení klubu spokojeno. V tabulce tým skončil před Kopřivnicí, Opavou a s Valašským Meziříčím nahrál shodně 55 bodů.

“Takový počet bodů jsme tady neměli i s mnohem většími hvězdami. Pro nás je podstatné, že tu sezonu odehrálo průběžně 15 odchovanců, ročníky 1999 a 2000. Byly situace v play-off, že na ledě byl z pěti lidí nejstarší Jakub Hruška, kterému je 22 let. Takže to je pro nás zásadní a na tom chceme stavět,” míní manažer klubu.

Mladý tým postavený na vlastních odchovancích začal klub budovat od nástupu trenéra Petra Macháčka, který je i hlavním trenérem mládeže.

“Budou se vracet kluci z juniorek, takže máme kluky v Třinci, Havířově a Vsetíně, kteří budou buď hrát někde výš nebo budou fungovat tady, ale je to zase odvislé od toho, jaká vůbec bude soutěž,” dodal Milan Urban.

Skupiny Východ druhé ligy odehrálo v tomto ročníku pouze sedm týmů. Jakou podobu bude mít soutěž dále, bude jasné nejdříve v červnu.

“Naší ambicí je druhá liga, hrát ji a mít ji jako třešničku na dortu směrem k té mládeži,” uzavřel manažer hokejistů.

anketa: starší přípravka HK Nový Jičín

Mládežnické soutěže končí kolem 30. března. Led na stadionu ještě zůstane do poloviny dubna, kdy se zde budou konat dva velké celorepublikové turnaje hráčů do 10 let a soupeři dorazí i ze Slovenska.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy