Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ranní Nový Jičín: Dvě nehody na přechodech pro chodce

Ke dvěma střetům řidičů s chodci na přechodech pro chodce dnes došlo v Novém Jičíně. Nehody se staly v ranních hodinách, kdy byla špatná viditelnost, rozednívalo se a mírně pršelo. Policisté v tomto období apelují na zvýšenou pozornost všech účastníků silničního provozu.

Dvě dopravní kolize a obě na přechodu pro chodce. Taková byla situace v ranní dopravní špičce v Novém Jičíně.

“Dnes v ranních hodinách došlo v Novém Jičíně ke dvěma dopravním nehodám s účastí chodců, při kterých došlo k jejich zranění a na místě musela zasahovat rychlá záchranná služba,” potvrdila Darina Knižátková, STP PČR Nový Jičín.

V obou případech byly sraženy ženy, mladšího a středního věku. Jejich zranění nejsou vážná. Okolnosti nehod policie prošetřuje.

“V této souvislosti apelujeme na všechny účastníky silničního provozu, aby vzhledem k ročnímu období snížené viditelnosti, dbali zvýšené opatrnosti a to především v ranních hodinách,” sdělila policejní mluvčí.

Jedna z nehod se stala na místě přecházení silnice u centra města, druhá na přechodu pro chodce na ulici Riegrova. Právě ten už byl před několika lety svědkem podobné kolize, která ale skončila tragicky.

“Skutečně už v minulosti se tam stala dopravní nehoda se zraněním chodce, došlo tam ke změně dopravního značení. Je tam teď zákaz zastavení, protože ta přehlednost právě u těch přechodů pro chodce je strašně důležitá,” potvrdil Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.

Strážníci u přechodů hlídkují pravidelně, nicméně se soustředí na místa u škol. V příštím týdnu se k nim přidá i Policie ČR a BESIP. Proběhne preventivní akce Zebra se za tebe nerozhlédne.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail