Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidové Velikonoce na náměstí

Na náměstí se konal třídenní velikonoční jarmark. Lidé si tu mohli osvěžit tradice a zvyky, které se k těmto svátkům vážou. A nejen chlapci si pár dní před Velikoncemi procvičili také techniku pletení tatarů.

Největší oslavy lidových Velikonoc se ve městě konaly na Masarykově náměstí v rámci třídenního jarmarku, kterému přálo i jarní počasí.

“Nakoupit a podívat se zde můžete na velikonoční zboží, vrbové proutí, pomlázky, kraslice, nakvetlé kočičky a další velikonoční dekorace,” uvedla Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín - Město klobouků.

anketa: obyvatelé a návštěvníci Nového Jičína

“Koupila jsem si tu formičky na vykrajování zázvorku a z partnerského města víno. Teď ještě budu putovat dále a podívám se, co je tu pěkného,” vyjmenovala svůj nákup jedna z návštěvnic jarmarku. “Vypadá to pěkně, ale já bydlím v domku, tak to skoro všechno mám doma po ruce,” pousmála se starší paní.

Akci doprovázely ukázky zvyků našich předků, pletení tatarů a malování kraslic. Děti ze škol a školek si jako jarní dekoraci vyráběli papírové kohoutky.

“Dneska s dětmi vyrábíme papírové kohoutky. Z roliček od lepicích pásek je tělíčko a je to docela jednoduchá věc. Na Staré poště ještě malujeme vajíčka a tady pleteme pomlázku,” popsala aktivity Dana Dokládalová, SVČ Fokus Nový Jičín.

Velikonoční slavnost doplnil hudební kulturní program a zajímavostí byla i nabídka regionálních výrobků z partnerských měst - italské Novellary, slovenské Kremnice a německého Ludwigsburgu. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy