Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

OPĚT PŘIJEDE PROTIDROGOVÝ VLAK

Do města opět přijede protidrogový vlak. Speciálně vybavená souprava dorazí na nádraží 9. dubna. Dopolední prohlídky jsou rezervovány pro školy, odpoledne je interaktivní program určen veřejnosti.

Revolution Train přijel do Nového Jičína poprvé v květnu loňského roku. Netradiční pojetí protidrogové prevence se tehdy setkalo s velkým zájmem škol i veřejnosti. Na všechny se ale nedostalo, a tak 165 metrů dlouhý kolos dorazí 9. dubna znovu.

“Dopolední program je určen školám pro žáky sedmých,osmých a devátých tříd. Odpoledne bude vlaková doprava k dispozici veřejnosti. Vstup do vlaku je pro školáky i veřejnost bezplatný, pro všechny to hradí město,” uvedla Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

Prohlídka trvá 90 minut. V šesti vagónech vlakové soupravy je zobrazeno například drogové doupě, vězení, policejní vyšetřovna nebo léčebna pro drogově závislé.

Pro veřejnost bude vlak otevřen od 15:30 hodin. Poslední prohlídka začne v 18:20 hodin.

Tuto formu protidrogové prevence vítá i městská policie, která od loňského roku nabízí rodičům zdarma testery na drog.

“O testery byl zájem, víceméně už máme posledních kusů, jinak si všechny občané vyzvedli. My jsme se dále nezajímali, jak ten test dopadl, je to anonymní. Zvažujeme, že i v tomto roce nakoupíme další testery pro tyto účely,” potvrdil Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.

Stále také strážníci na území města nacházejí použité injekční stříkačky a upozorňují na nebezpečí kontaktu s nimi, zejména v tomto období jarních úklidů venkovních prostranství.

“Doporučujeme lidem, jakmile najdou nějakou pohozenou injekční stříkačku, aby na ni nesahala a zavolali linku 156. Máme na to vyškolené pracovníky, takže to bezpečně odklidíme. Zároveň bych chtěl poprosit i rodiče, aby takto poučili své děti,” dodal ředitel městské policie.

V případě poranění jehlou hrozí nebezpeční nákazy různými nemocemi, žloutenkou nebo i virem HIV. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy