Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté připomínali, jak správně přejít silnici

Policisté společně s BESIPem vyrazili k přechodům po chodce v blízkosti škol. V rámci kampaně Zebra se za tebe nerozhlédne upozorňovali na bezpečné chování v silničním provozu. Tato celorepubliková akce proběhla například také před školou na Komenského ulici.

Preventivní projekt Zebra se za tebe nerozhlédne připomíná bezpečné chování v silničním provozu už od roku 2007. Probíhá dvakrát ročně, na začátku školního roku a v měsíci dubnu.

“Policisté na předem stanovených přechodech především v blízkosti škol seznamují děti se základními zásadami bezpečného chování, které by měli dodržet při přechodu pozemních komunikací,” uvedla DARINA KNIŽÁTKOVÁ, STP PČR Nový Jičín.

Akce probíhá na různých místech Moravskoslezského kraje. Například v Novém Jičíně překvapila Policie spolu s BESIPem děti před základní školou na Komenského ulici.

“Já se podívám doleva, pak doprava, naposledy zase doleva a pak můžeš jít, když nic nejde,” popsal nám přecházení cesty prvňák. “Já se rozhlédnu, jestli nejde nějaké auto, když tak počkám až zastaví,” přidala se žákyně šesté třídy.

“Bohužel musím říct, že ty děti, když jdou ráno do školy, tak spoléhají na ochranu davu. Jde skupina, povídají si a základní kritéria, které by měli dodržet, rozhlédnout se, navázat oční kontakt, tak to v té skupině pokulhává,” upozornil Pavel Rakus, koordinátor BESIP pro MS kraj.

Podle policistů by měli mít všichni na paměti jedno důležité pravidlo.

“Nejen děti, ale i všichni chodci by měli mít na paměti, že nemají na přechodu pro chodce absolutní přednost,” dodala policejní tisková mluvčí.

K dalším pravidlům bezpečného pohybu na přechodu pro chodce patří také to, že silnici bychom měli přecházet kolmo, po pravé straně přechodu a nezdržovat se na ni zbytečně.

“Snažíme se ovlivňovat nejen myšlení dětí, ale všech účastníků silničního provozu,” uzavřel koordinátor BESIP.

Jako dárek za správnou znalost překonání přechodu pro chodce a upomínku na bezpečnostní pravidla dostávaly děti drobné dárky od Policie i BESIPU - pexesa, omalovánky a reflexní prvky. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy