Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín vstoupil do projektu Mládež kraji

Nový Jičín se poprvé přihlásil k celorepublikovému programu Mládež kraji. Mladí lidé mají možnost získat finanční prostředky na své projekty, kterými chtějí zpestřit život ve městě.

Program Mládež kraji vyhlašuje ministerstvo školství, které na něj uvolnilo 1 milion korun. V rámci Moravskoslezského kraje je koordinátorem Rada dětí a mládeže. V minulosti se do něj zapojili třeba Ostrava nebo Karviná, teď se přidal i Nový Jičín.

“My se obecně snažíme o větší zapojení mládeže do rozhodování o budoucnosti města, první takovou vlaštovkou byl Stůl mladých na Veřejném fóru a toto je druhý takový krok,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Mladí lidé tedy mohou prostřednictvím tohoto projektu obohatit veřejné dění ve městě. Čas na předložení svých vizí mají do 28. května.

“Ta nabídka těch nápadů, které mohou podat, je opravdu široká. Může jít o oblast kultury, sportu, zdraví a životního stylu, lidských práv, oblast sociální, mohou udělat akci pro seniory, zlepšit jim pohybovou aktivitu, mohou tady udělat koncert své sestry, která je talentovaná a město Nový Jičín o ní neví,” doplnila Monika Vindišová, koordinátorka projektu pro Nový Jičín, SVČ Fokus.

Předkladatelé projektu musí být minimálně čtyřčlenné týmy lidí ve věku 13 až 26 let. S formulací nápadů jim může pomoci také školení. Podrobnosti jsou uvedeny na webu Mládež kraji.

“Pokud mladí lidé zjistí, že mají možnost skutečně ovlivnit chod města, zorganizovat nějakou aktivitu, tak je to potom přitáhne k zájmu o dění ve městě, a že je to dobrá investice do budoucna,” podotkl novojičínský místostarosta.

Celková částka na projekty je v Novém Jičíně 100 tisíc korun, polovina jde z ministerstva školství, druhá z rozpočtu města. Na jeden nápad může být vynaloženo maximálně 40 tisíc.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy