Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pátek třináctého bylo u hasičů rušno

Hasiči v pátek třináctého vyhlásili Den požární bezpečnosti a otevřeli brány svých stanic veřejnosti. Lidem přiblížili svou práci a ukázali, že jsou na poskytnutí pomoci připraveni.

Den požární bezpečnosti každoročně vyhlašuje Česká asociace hasičských důstojníků a vybírá si pro něj příznačné datum - pátek 13. Jeden z nich letos padl na měsíc duben.

Hlavním motto poslední akce znělo: Vzdělání k bezpečnosti.

“Chceme dát důraz na to, že vzdělání a předání informace veřejnosti může v mnoha případech přispět k eliminaci vzniku mimořádných událostí a pokud skutečně vzniknou, tak potom mohou účinně přispět ke snížení škod na zdraví, na životech, na majetku,” uvedl Jiří Klos, vedoucí odd. prevence, ÚO HZS Nový Jičín.

Hasiči připravili program pro všechny věkové kategorie, pro nejmenší zábavné hry, kvízy a čtení hasičských pohádek. To letos proběhlo přímo v garážích.

Tradičně pak nejvíce lákala technika. Návštěvníci získali přehled o tom, jaké speciální prostředky tito záchranáři používají.

anketa: návštěvníci hasičské stanice

“Je to zajímavá činnost, hasiči pro nás dělají hodně,” uznal jeden z mladších návštěvníků dne otevřených dveří. “Mě třeba zaujalo tady toto zařízení, myslel jsem si, že je to nějaký chladič, ale používají to k hašení, když je tam elektrika,” přidal postřeh kamarád.

Dospělí mohli mimo jiné konzultovat své konkrétní otázky s odborníky. Třeba v souvislost s aktuálním preventivním varováním před vznikem požárů z nedbalosti při vypalování porostů a pálení klestu.

“V tom jarním období, kdy bývá také období sucha, jsou to typické zásahy pro činnost hasičů,” upozornil Jiří Klos.

Právě měsíc duben byl v loňském roce, co se týče požárů, na druhém místě hned za lednem.. K zásahu s ohněm vyjížděly jednotky na Novojičínsku v 23 případech. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy