Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za dárcovské DMS vysadil Nový Jičín novou lípu

Pět set let stará lípa rostoucí na území Nového Jičína se v loňském roce stala finalistou ankety Strom roku. I když nevyhrála, získala nejvíce dárcovských DMS. Za utržené peníze nechalo město na její počest vysadit nový strom.

Na výletním místě u Kojetína, místní části Nového Jičína, roste nová lípa. Město ji pořídilo za hlasy občanů v celostátní soutěži Strom roku, kterou pořádá Nadací Partnerství.

“Tuto lípu sázíme díky tomu, že minulý rok se soutěže Strom roku účastnila Památná lípa na Kojetíně, která už je starší než pět set let. Dostala se do finálové ankety mezi 12 stromů. Nevyhrála sice, skončila desátá, ale získala nejvíce hlasů za dárcovské DMS,” uvedl

Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Z těchto hlasů město vytěžilo 2 499 korun a investovalo je do výsadby nového stromu symbolicky právě v Kojetíně.

“Obvod kmene má asi 12 centimetrů, výškově má zhruba tři a půl metru a než doroste svých konečných rozměrů, tak to potrvá minimálně padesát let,” popsala mladý strom Olga Kubálková, Odbor životního prostředí MěÚ Nový Jičín.

“Budeme rádi, když tady bude a bude to další symbolika obce,” sdělil Lubomír Zrník, předseda osadního výboru v Kojetíně.

Na zasazení mladého stromku se podíleli také místní občané. Jedna z kojetínských rodin složila pro tuto událost i básničku.

Právě v těchto dnech končí v rámci ankety Strom roku nominace pro aktuální ročník. Uzávěrka přihlášek je 30. dubna.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail