Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den země připomněl důležitost třídění odpadu

Velkou akcí pod širým nebem oslavilo město Den Země. Ekologický svátek lidem připomněl to, co mohou pro životní prostředí dělat každodenně. Zaměřen byl na třídění odpadu.

Vštípit do hlavy základní pravila třídění odpadu už těm nejmenším obyvatelům - to byl jeden ze záměrů letošních oslav Dne Země.

“Město se snaží jednak té nejmladší generaci, ale také těm starším předat informace o tom, že životní prostředí je pro nás důležité a měli bychom se k němu chovat s úctou. Takže ty děti motivovat k tomu, aby trošičku k tomu také pomohly a více si přírody vážili,”

Marta Kiššová, Odbor životního prostředí, MěÚ Nový Jičín

Novojičíňáci obecně jsou dle informací odboru životního prostředí v třídění odpadu aktivní. Ve městě proto přibývají sběrné nádoby, naposledy se teď od dubna také navýšila četnost svozu bioodpadu.

Velký ekologický den uspořádal na náměstí odbor životního prostředí spolu se Střediskem volného času Fokus a dalšími partnery. Osvěta tu probíhala formou her a zábavy.

“Středisko volného času Fokus tady připravilo aktivity s tříděním odpadu, máme tady deskové ekologické hry a další aktivity, máme tady živé zvířata, ukázku svozu odpadu, máme tady traktor i ukázku toho, jak se čistí kanalizace. Je tu i hvězdárna Valašské Meziříčí, kdy děti mohou i sledovat Slunce,” informoval PAVEL SEDLÁŘ, SVČ Fokus Nový Jičín.

Pohybové a naučné aktivity doplnila také ukázka farmy Bludička, které na náměstí přivezla i malý salaš s ovcemi.

Ekologický den probíhal v centru města do 16té hodiny. Zábavné vzdělávací aktivity zlákaly stovky dětí i dospělých. 

Nahlásit chybu