Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín bude dějištěm mistrovství světa

Nový Jičín se stane dějištěm mistrovství světa. Své síly zde změří nejlepší in-line hokejisté veteráni. Chybět nebudou ani hokejové velmoci jako jsou Kanada a Spojené státy.

Novojičínský zimní stadion bude od 14. do 19. května místem konání mistrovství světa v in-line hokeji hráčů nad 45 let. Pořadatelem je zdejší klub in-line hokeje, jehož A tým se pohybuje v extralize a prošli jím také úspěšní reprezentanti.

“Nás oslovil Český svaz in-line hokeje někdy v loňském roce v listopadu. Bylo to asi na základě toho, že dlouhodobě máme velmi dobré výsledky, zároveň je obesně známo, že in-line hokej je tady podporován ze strany města i ze strany diváků,” uvedl Zbyněk Kubičík, IHC Nový Jičín, pořadatel akce.

“Já si nevybavuji, když se podívám do minulosti, že by tu nějaké mistrovství světa bylo. Ale teď tu bude. My jsme schvalovali na radě 50 tisíc korun na propagaci, protože to je velká událost,” sdělil Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Mistrovství světa se zúčastní týmy z deseti zemí. Kromě domácích také například Kanda, Spojené státy, Slovensko, Austrálie nebo Francie. Češi budou obhajovat bronz.

“Budu velmi rád, když si diváci najdou tu cestu. Když bude vidět divácký zájem , tak se nemusí jednat o poslední akci, kterou tady uspořádáme. Protože si myslím, že mistrovství světa je něco speciálního, ať je to v jakékoliv kategorii,” dodal Zbyněk Kubičík.

Světový šampionát zahájí slavnostní ceremoniál 14.května v 18 hodin. Finále je na programu 19. května od 16:30.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy