Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín vybuduje podnikatelský inkubátor

Novojičínská radnice vybuduje tzv. podnikatelský inkubátor. Kanceláře, které vzniknou v prázdném domě v centru města, mají pomoci nastartovat podnikání novým začínajícím společnostem. Část prostor by mohla sloužit také spolkům.

Dvoupatrový dům u novojičínského náměstí je prázdný dva roky. Přes opakované výzvy se radnici tyto velké prostory po odchodu předchozího uživatele nepodařilo znovu pronajmout. Vznikla tak myšlenka najít pro něj jiné využití.

“Představovali bychom si nahoře tzv. podnikatelský inkubátor, to znamená několik kanceláří za zvýhodněné nájemné pro ty, kteří začínají s podnikáním,” uvedla Blanka Faluši (ČSSD), místostarostka Nového Jičína.

Projekt vzniká ve spolupráci s Novojičínským sdružením podnikatelů. To startovací prostory pro začínající společnosti vítá, mladí lidé s nápady tak nebudou tolik odcházet do velkých měst.

“Chceme tam sdílené kanceláře, zejména malí podnikatelé a řemeslníci nedisponují těmito prostory, takže když potřebují mít nějaké jednání, tak potřebují mít nějaký prostor,” sdělil Miroslav Mixa, předseda Novojičínského sdružení podnikatelů.

Další části domu by mohla sloužit pro semináře pro podporu podnikání, pro scházení se a sdílení myšlenek a také pro činnost různých spolků, které také nemají vlastní prostory.

“Spolky těžko získávají nějaké dotace a finanční dary, nemohou si to samy dovolit, takže je to velký krok dopředu a my to jenom oceníme,” reagoval Libor Chyba, Klub vojenské historie Fenix.

Pro realizaci podnikatelského inkubátoru se město bude snažit získat dotaci z Moravskoslezského kraje, který právě vyhlásil podporu těmto projektům. Podnikatelé a spolky by se zde mohly začít scházet možná už v příštím roce.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail