Policejní hra děti vzdělává i baví

Mateřské školy dostaly od Policie ČR novou hračku. Už ty nejmenší děti má varovat před nástrahami, které na ně v životě číhají. Jedná se o hru s název “Na policejní služebně”, zájem o ni projevila například školka Karla Čapka.

Doslova pod palbou dětských otázek a současně názorů se ocitla ticková mluvčí novojičínské policie, která v mateřské škole Karla Čapka prezentovala hru „Na policejní služebně“. Ta by měla už nejmenší děti seznámit se zásadami bezpečného chování a současně jim přiblížit každodenní službu policistů.

“Je vidět, že děti skládání vylamovaček baví, hezky s nimi hrají, probíráme zásady bezpečného chování a děti v rámci toho také rozvíjí svou fantazii,” uvedla Darina Knižátková, STP PČR Nový Jičín.

“Děti si v té hře mohou uvědomit, že se nemusí policistů bát, že nás chrání a pomáhají,” reagovala na výchovnou pomůcku Kateřina Smětáková, učitelka MŠ Karla Čapka.

Hra je pojata jako tzv. vylamovačka, obsahuje postavy a další díly, které slouží k sestavení různých modelů.

“V rámci této vylamovačky si děti mohou složit policejní služebnu, kde naleznou místnost pro dozorčího, místnost pro kriminalistu a také policejní celu. Mohou si také složit služební dopravní prostředky policie, automobil nebo vrtulník,” přidala podrobnosti tisková mluvčí.

Prostřednictvím hry si děti pod vedením pedagogů mohou také nasimulovat různé situace v dopravě.

“Díky kterým se děti učí, jak se pohybovat bezpečně na pozemních komunikacích a nebo na dětském dopravním hřišti,” doplnila Darina Knižátková, STP PČR Nový Jičín.

Hru vydalo Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje. V oblasti prevence navazuje na knížku „Policejní pohádky“ a didaktickou hru „Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou“.

“Myslím si, že tato cesta je vhodná k tomu, aby fungovala nějaká spolupráce mezi policií a školami,” uzavřela učitelka školky Kateřina Smětáková.

Policejní vylamovačka byla distribuována zájemcům do mateřských a základních škol v rámci kraje. V tuto chvíli už je její první vydání rozebráno. 
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

Dnes 18:00 - 19:39
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dalibor Seidler
Nový Jičín
od 14 740 Kč

Detail

Kurare, s.r.o.
Nový Jičín
od 13 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků