Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policejní hra děti vzdělává i baví

Mateřské školy dostaly od Policie ČR novou hračku. Už ty nejmenší děti má varovat před nástrahami, které na ně v životě číhají. Jedná se o hru s název “Na policejní služebně”, zájem o ni projevila například školka Karla Čapka.

Doslova pod palbou dětských otázek a současně názorů se ocitla ticková mluvčí novojičínské policie, která v mateřské škole Karla Čapka prezentovala hru „Na policejní služebně“. Ta by měla už nejmenší děti seznámit se zásadami bezpečného chování a současně jim přiblížit každodenní službu policistů.

“Je vidět, že děti skládání vylamovaček baví, hezky s nimi hrají, probíráme zásady bezpečného chování a děti v rámci toho také rozvíjí svou fantazii,” uvedla Darina Knižátková, STP PČR Nový Jičín.

“Děti si v té hře mohou uvědomit, že se nemusí policistů bát, že nás chrání a pomáhají,” reagovala na výchovnou pomůcku Kateřina Smětáková, učitelka MŠ Karla Čapka.

Hra je pojata jako tzv. vylamovačka, obsahuje postavy a další díly, které slouží k sestavení různých modelů.

“V rámci této vylamovačky si děti mohou složit policejní služebnu, kde naleznou místnost pro dozorčího, místnost pro kriminalistu a také policejní celu. Mohou si také složit služební dopravní prostředky policie, automobil nebo vrtulník,” přidala podrobnosti tisková mluvčí.

Prostřednictvím hry si děti pod vedením pedagogů mohou také nasimulovat různé situace v dopravě.

“Díky kterým se děti učí, jak se pohybovat bezpečně na pozemních komunikacích a nebo na dětském dopravním hřišti,” doplnila Darina Knižátková, STP PČR Nový Jičín.

Hru vydalo Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje. V oblasti prevence navazuje na knížku „Policejní pohádky“ a didaktickou hru „Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou“.

“Myslím si, že tato cesta je vhodná k tomu, aby fungovala nějaká spolupráce mezi policií a školami,” uzavřela učitelka školky Kateřina Smětáková.

Policejní vylamovačka byla distribuována zájemcům do mateřských a základních škol v rámci kraje. V tuto chvíli už je její první vydání rozebráno. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy