Optimistická malířka plní svými Čaropříběhy přání

Dagmar Janovská předstoupila před milovníky výtvarného umění po čtyřleté pauze. Své obrazy pod názvem Čaropříběhy vystavuje v kamenné Baště. Mottem její tvorby je - udělat lidi šťastnými.

Barevně syté abstrakce - a pohledy do klikatých uliček inspirované historickým centrem města - to jsou dva stěžejní motivy výtvarné tvorby Dagmar Janovské. Své obrazy teď představuje veřejnosti pod názvem Čaropříběhy s pořadovým číslem tři.

“Můj bratr mi v 15ti letech koupil barvy a od té doby už to začalo. Ale chodila jsem tady na střední škole k panu profesoru Janovskému, ten mi dal tvrdou výtvarnou školu, a potom i samostudiem. Chodila jsem na lidovou konzervatoř do Ostravy chvíli a spíše jsem samouk,” zavzpomínala DAGMAR JANOVSKÁ, autorka obrazů

Jak nám Dagmar Janovská prozradila, svým způsobem věří na zázraky a prostřednictvým svých maleb se snaží plnit i některé tužby svých přátel.

“Moji známí si přáli mít kavárnu, čajovnu a já jsme řekla, že jim k tomu namaluji obraz. A když jsem ten obraz namalovala tak se v tom shlédli a nakonec se jim podařilo si otevřít obchod. Tak já to tak beru, že když si člověk něco přeje a zhmotní se tím mé obrazy, tak jsou to prostě Čaropříběhy,” pousmála se malířka.

Ji osobně pak učaroval samotný Nový Jičín - do svých obrazů přenáší napozorované detaily z uliček - staré domy, okna, dveře a průjezdy.

Oblíbenými barvami této výtvarnice jsou modrozelená, levandulová nebo červená. Ty se objevují zejména v jejich abstrakcích, které jsou jemné a optimistické.

“Mám ráda, když jsou lidé spokojeni a šťastni a když se jim to líbí, tak si to přenášejí i do svých životů,” dodala Dagmar Janovská.

Načerpat energii a příjemné pocity z obrazů Dagmar Janovské mohou zájemci přijít na Baštu do 21. května. Otevřeno je v pondělí a středu od 14 do 17 hodin. 
Věra Žůrková
Nový Jičín
od 19 500 Kč

Detail

Quick Agency 4all s.r.o.
Nový Jičín
od 16 300 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu