Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Optimistická malířka plní svými Čaropříběhy přání

Dagmar Janovská předstoupila před milovníky výtvarného umění po čtyřleté pauze. Své obrazy pod názvem Čaropříběhy vystavuje v kamenné Baště. Mottem její tvorby je - udělat lidi šťastnými.

Barevně syté abstrakce - a pohledy do klikatých uliček inspirované historickým centrem města - to jsou dva stěžejní motivy výtvarné tvorby Dagmar Janovské. Své obrazy teď představuje veřejnosti pod názvem Čaropříběhy s pořadovým číslem tři.

“Můj bratr mi v 15ti letech koupil barvy a od té doby už to začalo. Ale chodila jsem tady na střední škole k panu profesoru Janovskému, ten mi dal tvrdou výtvarnou školu, a potom i samostudiem. Chodila jsem na lidovou konzervatoř do Ostravy chvíli a spíše jsem samouk,” zavzpomínala DAGMAR JANOVSKÁ, autorka obrazů

Jak nám Dagmar Janovská prozradila, svým způsobem věří na zázraky a prostřednictvým svých maleb se snaží plnit i některé tužby svých přátel.

“Moji známí si přáli mít kavárnu, čajovnu a já jsme řekla, že jim k tomu namaluji obraz. A když jsem ten obraz namalovala tak se v tom shlédli a nakonec se jim podařilo si otevřít obchod. Tak já to tak beru, že když si člověk něco přeje a zhmotní se tím mé obrazy, tak jsou to prostě Čaropříběhy,” pousmála se malířka.

Ji osobně pak učaroval samotný Nový Jičín - do svých obrazů přenáší napozorované detaily z uliček - staré domy, okna, dveře a průjezdy.

Oblíbenými barvami této výtvarnice jsou modrozelená, levandulová nebo červená. Ty se objevují zejména v jejich abstrakcích, které jsou jemné a optimistické.

“Mám ráda, když jsou lidé spokojeni a šťastni a když se jim to líbí, tak si to přenášejí i do svých životů,” dodala Dagmar Janovská.

Načerpat energii a příjemné pocity z obrazů Dagmar Janovské mohou zájemci přijít na Baštu do 21. května. Otevřeno je v pondělí a středu od 14 do 17 hodin. 

Nahlásit chybu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail