Reklama

Májový Bobr MTB přilákal více než 350 cyklistů

Milovníkům otevřených závodů na horských kolech už se naplno rozběhla sezona. Mezi oblíbená klání na severu Moravy se řadí tradiční Májový Bobr, který se už po páté jel v Bobrovníkách u Hlučína.

Reklama

Na start 5. ročníku Májového Bobra v Bobrovníkách u Hlučína se postavilo více než než 350 milovníků cyklistiky. Vybírat mohli podle výkonnosti ze dvou tras, 30 a 17 kilometrové.

“Kdybych to porovnával s ostatními závody, tak bych to nazval spíše lehčím závodem, což vám asi většina těch závodníků po dojetí neřekne, ale myslím si, že je to středně lehčí závod co se týče obtížnosti a výškového převýšení,” uvedl Radovan Šťastný, organizátor závodu.

“Atmosféra je tu skvělá,” sdělil jeden z cyklistů na startu. “Co se týče, závodu, jsem nováček,” reagoval mladík na kole. “Trasa je moc pěkná, kopcovitá,” přidala se mladá žena. “Tady je hlavně lákavé to, že je tady na závěr úžasný společenský večer,” pousmál se další účastník závodu.

Májový Bobr je zařazen do série závodů POMP, které se konají na Opavsku. Součástí jsou také jízdy pro děti.

“Když jsem se tady pohybovala mezi účastníky, tak všichni to kvitovali, berou to opravdu jako prestižní závod a vybudovat něco takového je opravdu neskutečná věc,” vyjádřila se Blanka Kotrlová (ANO 2011, nezávislá), místostarostka Hlučína.

Vítězem letošního ročníku na 30 kilometrů se stal Roman Kroček, na 17 kilometrovém úseku to byl Tomáš Vítek.
Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 40 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Brose CZ spol. s r.o.
Nový Jičín
od 16 600 Kč

Detail

AMAZE AGENCY s.r.o.
Nový Jičín
od 14 900 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu