Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Novém Jičíně začalo MS veteránů v inline hokeji

Nový Jičín je dějištěm mistrovství světa veteránů v inline hokeji. Na zimním stadionu bojují týmy z deseti zemí, v četně favorizované České republiky. Světový šampionát odstartoval slavnostním ceremoniálem.

Česká hymna v podání Pěveckého sboru Ondrášek zněla novojičínským zimním stadionem, kde probíhá mimořádná sportovní událost - mistrovství světa v inline hokeji veteránů nad 45 let. Pořadatelství se pro Nový Jičín podařilo zajistit díky úspěšnému místnímu klubu IHC.

“Nový Jičín protože tady je ta základna slušná, jsou tady organizačně schopní lidi, mají kvalitní špičkový extraligový tým, tak proto jsme se rozhodli pro Nový Jičín,” uvedl Tomáš Würtherle, prezident České asociace inline hokeje.

“Ráno už při těch zápasech, když jsem slyše ty hymny, tak jsem si říkal, co to tady v tom Novém Jičíně máme. Takže je to hrozně fajn, že se něco takového povedlo,” pousmál se Zbyněk Kubičík, předseda IHC Nový Jičín, pořadatel akce.

Mistrovství světa zahájil slavnostní ceremoniál v režii tanečníků zdejší základní umělecké školy. Na herní plochu nastoupili zástupci desíti nejúspěšnějších země v inline hokeji, USA, Francie, Itálie a nechybí ani Česká republika, která patří mezi favority a pomýšlí na zlato

“Je to pro Nový Jičín určitě mimořádná událost, já si nevybavuji, že by se tu konalo mistrovství světa. Já si dovolím pozvat diváky, protože nevím, kdy se taková událost do Nového Jičína kdy vátí,” reagoval Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

První své dvě utkání Česká republika s přehledem vyhrála. O držiteli zlaté medaile se rozhodne v sobotu 19. května v 16:30 hodin. Diváci mají na všechny zápasy vstup zdarma.

Nahlásit chybu


K tématu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail