Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školní fórum si vyzkoušeli v Novém Jičíně

Nový Jičín je prvním městem v Moravskoslezském kraji, kde se konalo Mladé školní fórum. Žáci se mohli vyjádřit jednak ke své škole a také k dění v samotném městě. Tato diskuzní akce je iniciativou Národní sítě Zdravých měst.

Sídla sdružená v Národní síti Zdravých měst pořádají běžně veřejná fóra a usilují o to, aby se do rozhodovacích procesů zapojili občané. Podobným způsobem se teď tato asociace snaží vtáhnout do dění ve městech i mládež.

“My chceme, aby děti se učily demokracii, aby také přicházeli se svými náměty,” uvedl Petr Hermann, předseda Národní sítě Zdravých měst.

“U nás už dlouhá léta funguje školní dětský parlament a říkali jsme si, že to může být dobré zpestření, dobrá výzva k tomu,a by se děti vyjádřily,” sdělila Jitka Hanzelková, ředitelka ZŠ Komenského 66, Nový Jičín.

“Za naši školu se nám líbí moderní sociální zařízení, vybavení učeben, například interaktivní tabule,” vyjmenovali účastníci fóra.

Pozitivně se žáci vyjádřili také o zahraničních projektech a uváděli spokojenost se vzhledem fasády budovy a nabídkou volnočasových aktivit. Zlepšit by naopak chtěli atrium, jídelnu a šatny.

“Chtěli bychom více rostlin kolem školy, společenská místnost s knihovnou a zdravý bufet,” doplnili školáci.

“Z prvních reakcí, co se dětem líbí, jsem strašně překvapena. Ty děti jsou nesmírně šikovné, umí kriticky myslet a umí stručně a slušně říci, co se jim líbí a nelíbí,” reagovala Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín.

Právě díky podnětům žáků v této škole už dříve přibyly na chodbách lavičky a venku stojan na kolo.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy