Reklama

V participativním rozpočtu jsou čtyři náměty

Po vzoru jiných měst mohou také občané Nového Jičína letos poprvé zasáhnout do investičních akcí města. V rámci tzv. participativního rozpočtu předložili radnici čtyři projekty. Ty se týkají především úpravy veřejných ploch.

Reklama

Na vyhlášení premiérového participativního rozpočtu ve výší 200 tisíc korun zareagovala veřejnost v Novém Jičíně čtyřmi projekty. Podle prvotního hodnocení radnice jsou všechny realizovatelné. Hned dva z nich by měly zlepšit život lidem v místní části Straník.

“Jeden se týká zpevnění parkovací plochy u hřbitova a druhý s názvem Cvičí celý Straník se týká umístění cvičících prvků pro dospělé vedle dětského hřiště tak, aby mohla cvičit celá rodina,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Další návrh podporuje úpravu sportoviště u školských zařízení na ulici Bohuslava Martinů. Navrhuje vznik malovaného dětské hřiště s opičí dráhou a doplnění prostoru o basketbalové koše a fotbalové branky.

K propagaci pohybu směřuje i čtvrtý projekt, Make up Nový Jičín. Jedná se o umístění dotykového čidla, které by evidovalo počet pěších, běžců a cyklistů vystoupajících na kopec Svinec. Smyslem nápadu je zdravé sportovní soutěžení, a také zatraktivnění procházek do lokalit města.

“Vzhledem k tomu, že ta celková částka na ty čtyři projekty přesahují 200 tisíc korun, tak nyní probíhá hlasování o těchto projektech, kde budou následně podpořeny tři projekty, případně dva, které se vejdou do těch 200 tisíc,” doplnil místostarosta.

“Na příští rok dáme ještě vyšší sumu do rozpočtu, protože se tento projekt uchytil a musím poděkovat občanům, že se o rozvoj města zajímají,” sdělil Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

O vítězných projektech, které radnice ještě v letošním roce realizuje, nyní mohou lidé hlasovat na webu města a také v Návštěvnickém centru. 
Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 40 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Brose CZ spol. s r.o.
Nový Jičín
od 16 600 Kč

Detail

AMAZE AGENCY s.r.o.
Nový Jičín
od 14 900 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu