Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kuželkáři slavili výročí i postup

Májovým turnajem vyvrcholila letošní úspěšná sezona kuželkářů. Přátelským měřením sil oslavili návrat “Áčka” do krajské soutěže a také 35. výročí vzniku oddílu.

Kuželkáři si týdenním Májovým turnajem tradičně dobrovolně prodloužili sezonu. Turnaj byl vypsán ve dvou disciplínách - v soutěži tříčlenných družstev a v tandemech, které se dnes hrají i na mistrovství světa.

“ V průběhu toho, co je odehráno, tak naši zatím dvojice domácích borců Radek Škarka a Michal Pavič jsou na prvním místě, ale pořád se ještě hraje, bude se hrát až do večerních hodin,” uvedla Iva Volná, předsedkyně kuželkářského oddílu Nový Jičín.

Uvedená domácí dvojice hráčů si v konkurenci 48 tandemů vedení udržela a zvítězila výkonem 457 poražených kuželek. Nicméně jen o výsledky na turnaji nešlo. Tímto kláním oslavil kuželkářských oddíl 35 let svého vzniku a současně také úspěšný návrat do vyšší soutěže.

“Naše družstvo A postoupilo do krajského přeboru a další tři družstva budou hrát meziokresní přebor,” sdělila předsedkyně oddílu.

Kromě toho se oddíl může pochlubit dvěma členkami, které se v soutěži jednotlivců probojovaly až na republikový přebor.

“Na republikový přebor v kategorii žen se probojovala naše zástupkyně Jana Hrňová a naše druhá zástupkyně Eva Telčerová se zúčastnila finále seniorek v Přelouči,” doplnila Iva Volná.

Májový turnaj se také nesl ve znamení setkání s přátelskými kluby Spartak Hluk a slovenským Tatranem Bratislava, se kterým novojičínští kuželkáři udržují vztahy více než 20 let.

“Já si ti nepamatuji, kolik je to let, ale vždy se tady těšíme,” řekl Marián Čimbora, prezident kuželkářského klubu TATRAN Bratislava.

Hosté z bratislavského klubu se na Slovensku pohybují ve špičce 2. ligy, přesto si i komorní prostředí novojičínské kuželny pochvalují.

“Je to taková malá dráha, ale je tu fantastická atmosféra a lidé jsou zlatí a velmi přátelští,” pousmál se prezident bratislavského klubu.

V červnu na oplátkou pojedou Novojičínští na turnaj do Bratislavy. V létě už pak začnou s přípravou na novou sezónu a také na 4. ročník Grand prix mládeže pro děti do 15 let. Díky této soutěži se kuželkářům daří posilovat své řady o mladé hráče.

“Děláme další nábory, nábor dětí a mládeže bude probíhat v měsících srpnu a září, to vše bude na našich stránkách internetových,”  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy