Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rešlův memoriál vyhráli domácí zápasníci

Téměř dvě stovky převážně mladých zápasníků se představily na letošním 18. ročníku Memoriálu Miroslava Rešla. Tento vzpomínkový turnaj ve volném stylu pořádal oddíl zápasu TJ Nový Jičín.

Souboje na žíněnkách sváděly v rámci Memoriálu Miroslava Rešla v hale ABC téměř dvě stovky zápasníků z 19. oddílů z České republiky a Slovenska.

“Pan Miroslav Rešl byl dlouholetý trenér, rozhodčí, vedoucí tohoto oddílu, bohužel před těmi 18 lety tragicky zahynul a na jeho počest pořádáme tento turnaj,” připomněl Jiří Gold, předseda Oddílu zápasu TJ Nový Jičín.

“My jsme přijeli z jižního Slovenska.Tradičně se tohoto turnaje účastníme. Myslíme si, že úroveň toho turnaje je velká a rádi sem jezdíme,” uvedl Michal Gógh, trenér SK Kolárovo (Slovensko).

Turnaj probíhal ve všech věkových kategoriích, nejvíce je ovšem zacílen na děti. Ve zdravé konkurenci se ani domácí zápasníci neztratili.

“Dneska si vedou velmi dobře, máme tady 22 zápasníků od přípravky, přes mladší žáky, až po kadety, to znamená od 6 do 16 let: zatím de facto sbírají sama vítězství, takže bude mnoho pódiových umístění a snad to vyjde i co se týče družstev,” sdělil Martin Szarowski, Oddílu zápasu TJ Nový Jičín.

“Dneska se mi vyvedly dva zápasy, ten poslední jsem teď bohužel prohrál, ale jsem spokojený. Ještě mám před sebou jeden zápas a tam jsem zvědav, jak to vše dopadne,” přidal se Daniel Baron, Oddílu zápasu TJ Nový Jičín.

Novojičínští zápasníci už letos změřili své síly na desítce dalších soutěží a mají slušně natrénováno.

“Z žádného turnaje jsme neodjeli bez medaile. Velký mezinárodní turnaj byl v Ostravě, kde jsem skončili druzí v družstvech. Děti dělají nádherné výsledky, je to paráda,” dodal Martin Szarowski, Oddílu zápasu TJ Nový Jičín.

A medaili vybojovali novojičínští zápasníci i na domácím Memoriálu Miroslava Rešla. V hodnocení týmů skončili na 1. místě, druhý byl oddíl Sokolu Vítkovice a bronzová pozice patřila TJ Lokomotiva Krnov. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy