Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zámek Kunín byl plný baletních tanečnic

Zámek Kunín se zapojil do nevšedního projektu s novojičínskou základní uměleckou školou. Jeho komnaty, půda i zahrada ožily ladnými pohyby tanečnic.

Myšlenka roztančit Zámek v Kuníně vzešla z projektu, který učitelka novojičínské Základní umělecké školy realizuje v rámci studia na Janáčkově akademii múzických umění.

”Chtěla jsem tím projektem dokázat, že taneční umění je propojení všech druhů umění, to znamená že se neučíme jen nějaké taneční vazby, ale umíme pracovat s architekturou a výtvarným uměním,” vysvětila Miluše Macíčková, učitelka tanečního oboru ZUŠ Nový Jičín.

Také samotný výběr skladeb korespondoval s historickými obdobími, do kterých jsou stylizované zámecké pokoje a další prostory, půda, dřevěný most a zahrada.

“Mně se to tady strašně líbí, že je to takové vznešené, prostě krásné,” pochvalovala si zámecké prostředí jedna z tanečnic. “Je to úplně jiné než v divadle, je to úplně jiná atmosféra, líbí se mi tu,” přidala se kamarádka.

“My jsme rádi, že právě malé děti zde na zámku tančí, protože to právě oživuje ten příběh nejslavnější majitelky zámku, která celý svůj život věnovala dětem a také jejich hudebnímu i uměleckému vzdělávání,” uvedl Jaroslav Zezulčík, autor scénáře, kastelán Zámku Kunín.

Právě hraběnka Marie Walburga zve děti na zámek do Kunína také v neděli 3. června. Dospělé průvodce v tento den vystřídají kluci a holky v dobových kostýmech. Tyto dětské prohlídky jsou mezi českými a moravskými zámky naprosto ojedinělé.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy