Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vysvědčení si v NJ převzali i pracující maturanti

Letošní maturity jsou u konce. Svůj doklad o nově nabytém vzdělání si v Novém Jičíně převzali také dospělí lidé, kteří studovali při zaměstnání. Na střední škole technické a zemědělské absolvovali dálkově obor podnikání.

Vtipné aforismy, pocity štěstí a úleva provázely poslední letošní předávání maturitních vysvědčení na Střední škole technické a zemědělské v Novém Jičíně. Maturitu tu skládalo zhruba 80 studentů. Pro necelou desítku z nich už se ovšem nedala nazvat přímo zkouškou dospělosti - studovali při zaměstnání.

“Byl to obor podnikání a byl to vlastně takový můj sen už od mládí, jelikož se mi to nepodařilo v tom mladém věku. Celou dobu jsem se chystala to udělat, takže jsem si splnila svůj cen,” uvedla Marcela Zajíčková Hermanová, maturantka.

Dospělí studenti se mezi tenageery prolínají na škole už řadu let. Ekonomické předměty studují většinou dálkovou formou 3 roky. Konzultace jsou organizovány jednou za dva týdny.

“Musím říct, že jsou poněkud zodpovědnější, ten věkový rozptyl je od 18 do 50 let, kdy si dodělávají maturitní studium,” sdělil Bohumír Kusý, ředitel SŠ technická a zemědělská Nový Jičín.

“Je to jako když šplháte, šplháte a někam se dostanete, něco dokážete, něco zvládnete. Úžasný pocit, krásný,” popsala své dojmy Marcela Zajíčková Hermanová.

Dodělat si maturitu nabízí na novojičínsku také například střední školy v Frenštátě pod Radhoštěm a Odrách a také soukromé školy.
ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků