Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Snídaně pod gymnáziem podpořila autisty

Studenti gymnázia připravili charitativní snídani. Vybraná částka poputuje neziskovému spolku ITY, který pomáhá dětem s poruchami autismu.

Oslavit den dětí a zároveň tím pomoci dobré věci se rozhodli studenti gymnázia sdružení kolem školního časopisu Gymplátek. Zrodila se myšlenka společné charitativní snídaně.

“Celý ten výtěžek půjde pro organizaci ITY, která pomáhá dětem s autistickým postižením a připravují nové centrum pro tyto děti. Tím, že jim dáme nějaké finance, tak jim také pomůžeme,” uvedla Tereza Jelínková, studentka Gymnázia Nový Jičín, organizátorka akce.

”Celá akce je záležitost našich žáků, my jsme byli jenom koordinátoři, kteří zajistili tento prostor a vybavení,” reagoval Zdeněk Man, zástupce ředitele, Gymnázium Nový Jičín.

Snídaně se konala v parčíku pod gymnáziem. Studenti napekli a připravili to, co mají sami nejraději. Vybírat bylo z čeho.

“Tady mámě nějaké muffiny, tady máme perníky, cupcake, koblížky a ještě tu byly nějaké slané záviny,” vyjmenovala část nabídky jedna ze studentek.

Zástupci spolku ITY se akce přímo zúčastnit nemohli. Místopředseda organizace, Bohumír Večerek, navštívil studenty několik dnů před jejím konáním.

“Pan Večerek, který tento spolek vede, studoval na našem gymnáziu. začal tam chodit jako normální zdravý kluk a po plánované operaci páteře ochrnul. Jeho třída začala pořádat různé sbírky a oslovila různé nadace a fondy, aby sehnali peníze na stavbu výtahu ve škole, aby s nimi mohl dostudovat. My, když jsem tento spolek našli, tak jsme o ničem nevěděli. Pak jsem to při setkání zjistili a je to opravdu naplněné té naší myšlenky Studenti studentům,” uzavřela Tereza Jelínková.

Bohumír Večerek je upoután na invalidní vozík a přesto pomáhá druhým. V loňském roce získal Křišťálový kamínek, což je celorepublikové ocenění pro lidi, kteří vynikli v oblasti handicapovaných.

Nahlásit chybu