Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fotbalisté si postup nechali uniknout

Ještě čtyři kola před koncem sezony pomýšleli divizní fotbalisté Nového Jičína na skok do vyšší soutěže. Postupové naděje ale zmařily tři prohry za sebou.

Tady ještě sledujeme souboj Novojičínských s Ústím, které doma dokázali porazit vysoko 5:1. Do konce sezony zbývala tři kola plus březnová dohrávka s Opavou. V týmu panovala spokojenost a optimismus.

“Nezapírám, že jsem věřil, že vyhrajeme, a že vyhrajeme o tři branky. Ten první poločas byl vyrovnaný, ale rozhodl nástup do druhého poločasu, kdy jsem po pár pěkných akcích dali na 3:0 a to utkání bylo rozhodnuto,” sdělil Pavel Hajný, trenér FK Nový Jičín.

Většinu jarní část se fotbalisté nesli na vítězné vlně, z prvních 11 zápasů prohráli jen v Havířově.

“Sice jsme moc branek nedávali, vyhrávali jsme 1:0, ale vyhrávali jsem doma i venku. Postupem hráči získávali sebevědomí a nyní už ty počty vstřelených branek jsou daleko vyšší, takže myslím si, že teď jsem v celku v dobré pozici, ale je jasné, že jsou ještě pořád čtyři kola do konce,” podotkl trenér.

Nicméně v této chvíli začali Novojičínští vážně pomýšlet na postup do Moravskoslezské fotbalové ligy.

“V této fázi teď nebudu vykládat, že to nechceme vyhrát. Teď, když jsem se dostali na ty první příčky, tak jsme si jasně v kabině řekli, že určitě to vyhrát chceme,”

Jenomže pak přišla šňůra tří proher. Nový Jičín nezvládl utkání v Jeseníku, dohrávku z odloženého březnového utkání v Opavě a doma podlehl Dolnímu Benešovu. Poslední výhra 4:1 nad Frýdlantem už jen korigovala 5. místo v tabulce.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyCentrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail