Reklama

Nový Jičín rozšířil zákaz konzumace alkoholu

Na mapě Nového Jičína přibylo nové místo, kde platí zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti. Zastupitelé schválili aktualizovanou vyhlášku na svém předposledním jednání v tomto volebním období.

Reklama

Vyhláška, která zakazuje konzumaci alkoholu na veřejných prostranstvích, platí v Novém Jičíně od roku 2007. Je v ní uvedeno více než 40 míst.

“Platí to pro Masarykovo náměstí, okolí dětských hřišť, nákupní centra a další místa, kde je větší výskyt lidí, to jsou parky a další veřejná prostranství,” vyjmenovala Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

“Já chodím, až tam na Salaš, do lesa,” svěřil se jeden z mužů vysedávajících na lavičce u autobusového nádraží.

Teď zastupitelé schválili aktualizovanou verzi této obecně závazné vyhlášky. Na území města je vytyčena nová lokalita, kde lidé nesmí alkohol pít.

“Přibylo tam další nové místo a to je v Lesoparku Skalky přímo u slunečních hodin. Na tomto místě jsem zaznamenali konzumaci alkoholu, což nechceme,” uvedla tisková mluvčí strážníků.

“Není to nic závažného, že by tady stoupala ta spotřeba alkoholu nebo že by stoupala kriminalit,” dodal Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Právě naopak, podle závěrečné zprávy městské policie a policie ČR za rok 2017 počet trestných činů a přestupků ve městě klesá. Jde spíš o to, že Lesopark Skalky je místem, které slouží k relaxaci obyvatel a turistů a míří sem na procházky také mateřské školy.
Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 40 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Brose CZ spol. s r.o.
Nový Jičín
od 16 600 Kč

Detail

AMAZE AGENCY s.r.o.
Nový Jičín
od 14 900 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu