Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Víkendová kontrola odhalila devět mladistvých pod vlivem alkoholu

Ostrava-Centrum |

Městská policie Ostrava ve spolupráci s Policií ČR a OSPOD provedla kontrolní akci zaměřenou na konzumaci alkoholu a drog u mladistvých. Kontroly probíhaly nejen v oblasti Stodolní ulice, ale i na dalších místech, kde se scházejí mladí lidé. Z celkem 16 kontrolovaných mladistvých osob jich devět mělo pozitivní dechovou zkoušku na alkohol. Městská policie bude v podobných akcích pokračovat.

Proběhla další akce zaměřená na výskyt alkoholu a drog u mladistvých. Strážníci, Policie ČR a OSPOD kontrolovali nejen Stodolní ulici, ale také další místa, kde se pohybují mladí lidé. Devět mladistvých z 16ti vypilo alkohol. 

Helena Badurová, mluvčí MP Ostrava: "V noci z pátku na sobotu provedli strážníci ve spolupráci s Policií České republiky a orgánem sociálně-právní ochrany dětí další kontrolní akci zaměřenou na konzumaci alkoholu a užívání omamných látek mladistvými. Pozornost věnovali zejména oblasti ulice Stodolní v Moravské Ostravě, ale také dalším lokalitám s vyšší koncentrací mladých lidí. Z celkem 16 kontrolovaných mladistvých bylo u 9 zjištěno požití alkoholu."

Akce se účastnil i primátor města, Jan Dohnal. Ten považuje za klíčovou prevenci proti alkoholu u mladistvých právě výchovu a blízké. 

Jan Dohnal, primátor města: "Tato preventivní opatření naše městská policie realizuje opakovaně a dlouhodobě, zjištěná protiprávní jednání jsou pak řešena kompetentními orgány. Městská policie zajišťuje i řadu osvětových projektů, kterými informují mladé lidi o škodlivosti návykových látek, majících toxický vliv na organismus. Nicméně klíčová je výchova, právě rodiče, prarodiče a blízcí, by měli nezletilým vysvětlit, jak negativně alkohol v těle působí a nabídnout jim alternativu zdravých volnočasových aktivit."

První kontrola byla 7. listopadu večer v oblasti Moravské Ostravy a Přívozu. Čtyři mladiství z šesti kontrolovaných vypili alkohol.

Helena Badurová, mluvčí MP Ostrava: "První část kontroly proběhla 7. listopadu ve večerních hodinách v oblasti Moravské Ostravy a Přívozu, konkrétně v Nové Karolíně, Trojhalí, v přilehlém parčíku ulice Hollarovy, v Campusu na Havlíčkově nábřeží a v sadu Milady Horákové. Strážníci zde zkontrolovali celkem 35 osob, z nichž 6 bylo mladších 18 let. Všem mladistvým byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu, která byla pozitivní u 4 z nich. Naměřené hodnoty se pohybovaly v rozmezí od 0,21 do 0,70 promile."

Další preventivní kontrola proběhla na známé Stodolní ulici. Strážníci si posvítili na 3 provozovny. Pět mladistvých z deseti kontrolovaných měli pozitivní dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu. Celkem dvě mladistvé osoby nadýchali hodnotu přes jednu promile. Neměli zdravotní potíže a byli na místě předáni rodičům. 

Helena Badurová, mluvčí MP Ostrava: "Druhá část kontroly probíhala na ulici Stodolní a v jejím bezprostředním okolí. Strážníci společně s policisty zkontrolovali 3 provozovny a celkem 20 osob, z nichž 10 bylo mladších 18 let. Dechové zkoušky prokázaly přítomnost alkoholu u 5 mladistvých s hodnotami v rozmezí od 0,55 do 1,05 promile. Jedna mladistvá osoba dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu odmítla. Hodnotu jedné promile překročily 2 mladistvé osoby, které však vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nevyžadovaly lékařské ošetření a byly na místě předány svým zákonným zástupcům."

Strážníci nekontrolují pouze při příležitosti preventivní akce, ale zaměřují se na mladistvé a alkohol i při běžné službě. V případě problému jsou strážníci připraveni poskytnout první pomoc nebo zajistit odbornou péči. 

Miroslav Plaček, ředitel Městské policie Ostrava: "Strážníci však neomezují svou preventivní činnost pouze na kontrolní akce. Problematice konzumace alkoholu mladistvými se věnují průběžně při běžných pochůzkách, kdy se zaměřují na lokality, kde se mladiství častěji shromažďují. Prostřednictvím komunikace s nimi se snažíme včas rozpoznat případné požití alkoholu či jiných návykových látek. Pokud je to nezbytné, jsou naši strážníci připraveni přijmout odpovídající opatření, včetně poskytnutí první pomoci nebo zajištění odborné péče."

Akce nebyla ojedinělá. Strážníci budou i nadále kontrolovat problematické oblasti, kde se shromažďují mladiství. 

Helena Badurová, mluvčí MP Ostrava: "Strážníci společně s policisty plánují v podobných kontrolních akcích pokračovat i nadále." 
Nahlásit chybu


K tématu

Dětské hřiště ve Frýdku-Místku okupují problémoví lidé. Město už situaci řeší

18. září 2025 16:22 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Mobilní kamera, ale i vyšší dohled strážníků. Frýdek-Místek už spustil první bezpečnostní opatření na jednom z hřišť, které často okupují problémoví lidé. Místní si stěžují, že je tam stále nepořádek a mají obavy také o bezpečnost svých dětí.

Z ostravské MHD vyhodili za týden přes 1600 lidí. Jezdili bez lístku nebo obtěžovali okolí

22. května 2026 9:27 | Ostrava-město | Anna Břenková

Ostravští asistenti přepravy a strážníci minulý týden zkontrolovali přes tisíc tramvají a autobusů. Kvůli jízdě bez lístku nebo opilosti muselo z vozů vystoupit více než 1 600 lidí. Nejhorší situace byla na trase mezi Karolinou a Svinovem. Dopravní podnik chce tímto chránit slušné cestující a v kontrolách bude pokračovat.

Rychlost 114 km/h ve městě i drogy za volantem. Policisté v kraji odhalili přes 3 000 přestupků

26. března 2026 9:33 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Žena jela v povolené padesátce rychlostí 114 km/h, řidič v Třinci řídil se dvěma promile alkoholu. Rozsáhlé dopravní kontroly v Moravskoslezském kraji odhalily tisíce nezodpovědných řidičů. Celkem hlídky zkontrolovaly téměř 8 000 vozidel a zadržely řidičské průkazy hned několika hříšníkům, kteří svou jízdou ohrožovali ostatní.


Město opravuje tři domy v historickém centru

Lešení pokrylo dva historické domy v městské památkové rezervaci. Majitelem je město a v obou případech nechává rekonstruovat krovy a střechy, případně fasádu. Práce také už od loňska pokračují i v městském domě U Bílého Anděla.

Radnice Ostravy-Jihu vyčlenila milion na pomoc handicapovaným

Dnes 13:22 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Obyvatelé Ostravy-Jihu se zdravotním postižením budou mít nově možnost získat finanční podporu na pořízení zdravotních pomůcek, které jim usnadní každodenní život. Radnice na tento program letos vyčlenila milion korun.

Městská policie v Karviné zavádí několik novinek

Dnes 11:38 | Karviná | Richard Kutěj

Obyvatelé Karviné budou v ulicích potkávat více strážníků. Městská policie od června zavádí několik nových opatření zaměřených na bezpečnost a prevenci.

Osoblažská úzkokolejka zahájila v Třemešné první jízdou svou letošní sezónu

Včera 16:34 | Bruntál | Karel Soukop

Svou letní sezónu právě zahájila také Osoblažská úzkokolejka na trati z Třemešné do Osoblahy. Slavnostní okamžik si nenechaly ujít davy návštěvníků ze širokého okolí. Úzkokolejka v podhůří Jeseníků je jediná v Česku, která jezdí bez přerušení.

V Návsí se debatovalo nejen o energetické budoucnosti regionu

Dnes 12:03 | Návsí | Libor Běčák

Zajímavou regionální akci nazvanou Místní den pro klima a energii pořádala radnice v Návsí ve svém volnočasovém areálu.

Starší muž v Novém Jičíně spadl ze žebříku, utrpěl vážná zranění

Dnes 8:43 | Nový Jičín | Anna Břenková

59letý muž v neděli dopoledne spadl ze žebříku z výšky čtyř metrů. Po pádu byl v bezvědomí. Utrpěl vážná zranění hlavy, hrudníku a břicha. Na místo letěl vrtulník, který pacienta transportoval do ostravské fakultní nemocnice.

Hückelovy vily volají po záchraně, ozval se kraj

Zahradní slavnost připomněla prvorepublikový lesk novojičínských Hückelových vil. Lidé mohli nahlédnout do jedné z nich a bavit se dobově laděným programem. Další osud těchto nemovitých památek teď naznačuje chystané memorandum mezi městem a krajem.

Ostravská muzejní noc odhalovala tajemství a přilákala 16 tisíc lidí

Včera 14:47 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava zažila už 17. ročník festivalu Ostravská muzejní noc. Zapojilo se do ní 30 institucí, které umožnily nahlédnout do běžně nepřístupných prostor, ateliérů i depozitářů. Největší zájem byl tradičně o tajemství Dopravního podniku Ostrava. Organizátoři akci, stejně jako loni hodnotí jako velmi úspěšnou. Dorazilo odhadem na 16 tisíc lidí.

Motorkář vyletěl na Bruntálsku ze silnice a utrpěl těžká zranění

Včera 9:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Zřejmě nezvládl řízení a vylétl ze silnice. 34letý motorkář havaroval v sobotu odpoledne na Bruntálsku. Do nemocnice ho s vážnými zraněními přepravil vrtulník.

Vrah, který ubodal ženu v Havířově, zemřel na psychiatrii

6. června 2026 9:27 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Vtrhl do bytu starších manželů, kde řádil jako smyslů zbavený. Muže vyhodil a za zavřenými dveřmi ubodal jeho 64letou ženu. Nakonec skončil na psychiatrii a kvůli těžké schizofrenii by se pravděpodobně vyhnul trestu. Zřejmě ale zasáhla vyšší moc. 44letý muž totiž zemřel na psychiatrii.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Slavnosti Jihu 2026 budou větší, živější a nabitější

Dnes 13:40 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Dny plné hudby, nezapomenutelných vystoupení a jedinečné atmosféry roztančí obvod od 19. do 21. června. Festival Slavnosti Jihu se bude konat tradičně na zábřežském hřišti Svazácká a letos mají být větší, živější a nabitější.

SDH z Ostravy-Hrabůvky zve na Den s hasiči

Dnes 13:30 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

V sobotu 13. června od 14 hodin ožije hasičská zbrojnice v Ostravě-Hrabůvce odpolednem plným zábavy. Děti se mohou těšit na soutěže, úkoly a hasičské aktivity. Pro rodiče bude připraveno občerstvení nebo příjemné posezení. Chybět nebude ani moderátor, který celou akcí provede a postará se o skvělou náladu. Den plný zábavy, techniky, smíchu a hasičské atmosféry se bude konat na ulici Hasičská 34.

Radnice Ostravy-Jihu vyčlenila milion na pomoc handicapovaným

Dnes 13:22 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Obyvatelé Ostravy-Jihu se zdravotním postižením budou mít nově možnost získat finanční podporu na pořízení zdravotních pomůcek, které jim usnadní každodenní život. Radnice na tento program letos vyčlenila milion korun.

Infocentrum na Náměstí Ostrava-Jih pomáhá už 6 let. Ročně obslouží až 100 tisíc lidí

Dnes 12:49 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Infocentrum na Náměstí Ostrava-Jih v Hrabůvce v červnu slaví šest let svého provozu. Za dobu své existence se stalo přirozeným centrem, kam si lidé chodí pro informace a tipy na zajímavé aktivity ve městě. Je zde také umístěn veřejně přístupný defibrilátor, který může v případě náhlé zástavy srdce pomoci k záchraně života.

ZŠ z Ostravy-Jihu jsou líhní mladých talentů. Potvrdil to už 4. ročník Talent show v Luně

Dnes 9:59 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Kino Luna v Ostravě-Zábřehu hostilo už čtvrté finále Talent Show. Soutěž pro základní školy městského obvodu Jih letos přinesla novinku – vůbec poprvé byla součástí soutěže také výtvarná část. Ocenění získali mimo jiné i možnost vystoupit na festivalu Slavnosti Jihu.

Pozorná kolemjdoucí v Ostravě zachránila obchod před zloději

Všímavá žena nahlásila klíče v zámku dveří obchodu na Nádražní ulici. Hrozilo vloupání, proto hlídka ihned zasáhla a kontaktovala majitelku. Ta ve spěchu klíče zapomněla, měla totiž narozeniny. Prostory byly v pořádku a nic se neztratilo.

Víkendová kontrola odhalila devět mladistvých pod vlivem alkoholu
Vydáno 10. listopadu 2025 13:30, Ostrava-Centrum, Anna Břenková
Městská policie Ostrava ve spolupráci s Policií ČR a OSPOD provedla kontrolní akci zaměřenou na konzumaci alkoholu a drog u mladistvých. Kontroly probíhaly nejen v oblasti Stodolní ulice, ale i na dalších místech, kde se scházejí mladí lidé. Z celkem 16 kontrolovaných mladistvých osob jich devět mělo pozitivní dechovou zkoušku na alkohol. Městská policie bude v podobných akcích pokračovat.

foto: MPO

Proběhla další akce zaměřená na výskyt alkoholu a drog u mladistvých. Strážníci, Policie ČR a OSPOD kontrolovali nejen Stodolní ulici, ale také další místa, kde se pohybují mladí lidé. Devět mladistvých z 16ti vypilo alkohol. 

Helena Badurová, mluvčí MP Ostrava: "V noci z pátku na sobotu provedli strážníci ve spolupráci s Policií České republiky a orgánem sociálně-právní ochrany dětí další kontrolní akci zaměřenou na konzumaci alkoholu a užívání omamných látek mladistvými. Pozornost věnovali zejména oblasti ulice Stodolní v Moravské Ostravě, ale také dalším lokalitám s vyšší koncentrací mladých lidí. Z celkem 16 kontrolovaných mladistvých bylo u 9 zjištěno požití alkoholu."

Akce se účastnil i primátor města, Jan Dohnal. Ten považuje za klíčovou prevenci proti alkoholu u mladistvých právě výchovu a blízké. 

Jan Dohnal, primátor města: "Tato preventivní opatření naše městská policie realizuje opakovaně a dlouhodobě, zjištěná protiprávní jednání jsou pak řešena kompetentními orgány. Městská policie zajišťuje i řadu osvětových projektů, kterými informují mladé lidi o škodlivosti návykových látek, majících toxický vliv na organismus. Nicméně klíčová je výchova, právě rodiče, prarodiče a blízcí, by měli nezletilým vysvětlit, jak negativně alkohol v těle působí a nabídnout jim alternativu zdravých volnočasových aktivit."

První kontrola byla 7. listopadu večer v oblasti Moravské Ostravy a Přívozu. Čtyři mladiství z šesti kontrolovaných vypili alkohol.

Helena Badurová, mluvčí MP Ostrava: "První část kontroly proběhla 7. listopadu ve večerních hodinách v oblasti Moravské Ostravy a Přívozu, konkrétně v Nové Karolíně, Trojhalí, v přilehlém parčíku ulice Hollarovy, v Campusu na Havlíčkově nábřeží a v sadu Milady Horákové. Strážníci zde zkontrolovali celkem 35 osob, z nichž 6 bylo mladších 18 let. Všem mladistvým byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu, která byla pozitivní u 4 z nich. Naměřené hodnoty se pohybovaly v rozmezí od 0,21 do 0,70 promile."

Další preventivní kontrola proběhla na známé Stodolní ulici. Strážníci si posvítili na 3 provozovny. Pět mladistvých z deseti kontrolovaných měli pozitivní dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu. Celkem dvě mladistvé osoby nadýchali hodnotu přes jednu promile. Neměli zdravotní potíže a byli na místě předáni rodičům. 

Helena Badurová, mluvčí MP Ostrava: "Druhá část kontroly probíhala na ulici Stodolní a v jejím bezprostředním okolí. Strážníci společně s policisty zkontrolovali 3 provozovny a celkem 20 osob, z nichž 10 bylo mladších 18 let. Dechové zkoušky prokázaly přítomnost alkoholu u 5 mladistvých s hodnotami v rozmezí od 0,55 do 1,05 promile. Jedna mladistvá osoba dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu odmítla. Hodnotu jedné promile překročily 2 mladistvé osoby, které však vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nevyžadovaly lékařské ošetření a byly na místě předány svým zákonným zástupcům."

Strážníci nekontrolují pouze při příležitosti preventivní akce, ale zaměřují se na mladistvé a alkohol i při běžné službě. V případě problému jsou strážníci připraveni poskytnout první pomoc nebo zajistit odbornou péči. 

Miroslav Plaček, ředitel Městské policie Ostrava: "Strážníci však neomezují svou preventivní činnost pouze na kontrolní akce. Problematice konzumace alkoholu mladistvými se věnují průběžně při běžných pochůzkách, kdy se zaměřují na lokality, kde se mladiství častěji shromažďují. Prostřednictvím komunikace s nimi se snažíme včas rozpoznat případné požití alkoholu či jiných návykových látek. Pokud je to nezbytné, jsou naši strážníci připraveni přijmout odpovídající opatření, včetně poskytnutí první pomoci nebo zajištění odborné péče."

Akce nebyla ojedinělá. Strážníci budou i nadále kontrolovat problematické oblasti, kde se shromažďují mladiství. 

Helena Badurová, mluvčí MP Ostrava: "Strážníci společně s policisty plánují v podobných kontrolních akcích pokračovat i nadále." 
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-centrum/11000051551/vikendova-kontrola-odhalila-devet-mladistvych-pod-vlivem-alkoholu