Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejová plocha bez ledu slouží jiným sportům

Plocha zimního stadionu je po skončení hokejové sezony bez ledu. Na tři měsíce se tak stává multifunkčním útočištěm pro další druhy sportu.

Prostorný ovál, který téměř celý rok pokrývá led, se po skončení soutěží hokejistů, mění na multifunkční arénu. Na umělém povrchu svádí boje zejména inline hokejisté, ale svůj prostor zde mají i děti. Po nápadu s bruslařskou školičkou přišel hokejový klub s další myšlenkou, jak rozhýbat ty nejmenší.

“Právě, že jsme nechtěli, ať ten zimák přes léto je zavřený, tak jsem tu vymysleli tyhle veselé sportovky. Jedeme třetím rokem a doufám, že jsme úspěšní,” uvedl Robin Gebauer, hlavní trenér Sportovek.

Během května a června se tak v prostoru zimního stadionu vyřádí stovky dětí z mateřských škol a mladší školní děti.

“Máme tady pro děti nějaké skákací atrakce a pak ukázky dalších sportů. Snažíme se je učit hrát fotbal, basket, hokej, střílejí na branku a pak už hrajeme různé aktivity, biatlon, hledání hříbků a další,” vyjmenoval Robin Gebauer, hlavní trenér Sportovek.

“Dali jsme gól na 1:0 a teď si zkouším jezdit na šlapacím autě,” svěřil se nadšeně jeden z prvňáků. “Chtěl bych dělat florbal, fotbal a možná hokej,” přidal se spolužák. “Chtěl bych být nejlepší fotbalista světa,” pochlubil se další chlapec.

Robin Gebauer, který je na zimním stadionu hlavním trenérem sportovních aktivit pro mládež, a sám hraje za Nový Jičín lední a také inline hokej, doporučuje dětem vyzkoušet vše, co je ve sportu možné, a definitivně si vybrat cílové zaměření klidně až v 10 letech. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy