Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lesní divadlo v NJ přivítalo herce a tanečníky

Divadelní přehlídka pod širým nebem vdechla opět po roce život kamennému divadlu v Novém Jičíně. Amfiteátr uprostřed lesa přivítal více než desítku souborů. Připraveny byly i taneční a loutkařské workshopy.

Jedinečné prostředí přírodního amfiteátru v areálu novojičínských Skalek se stalo dějištěm Divadelní dílny už po 22. Loňský ročník zmařilo počasí, naopak letos mohli být pořadatelé spokojeni. Do lesního hlediště přilákali milovníky alternativního divadla i děti.

“První divadélko bylo vystoupení Houbařská pohádka od Divadélka Koloběžka, teď se nám chystá žonglér Křupino,” sdělila Petra Jílková, Městské kulturní středisko Nový Jičín.

Divadelními kousky se prolínaly interaktivní programy, loutkařská a tiskařská dílna a taneční workshopy. Zpestřením hereckých výstupů bylo akrobatické vystoupení na kruhu a tyči.

“Je to vlastně příběh Nikolky, která přišla do lesa a znečišťuje les. A pak jsou tam dva ptáčci, jeden zlý, ten ji v tom podporuje, druhý hodný se jí v tom snaží zabránit,” popsala vystoupení Natálie Pernická, Circus! Dance studio, Nový Jičín.

“Poslední roky se ukázalo, že program je dobré zacílit pro děti. Proto začínáme už dopoledne, kdy budou pohádky, plus nějaké interaktivní vyžití a budou si moci opéct i špekáčky,” doplnil Jiří Macíček, dramaturg MKS Nový Jičín.

Ve večerních hodinách se pak produkce zaměřila víc na dospělé, čekalo je představení Divadla 100Opic a například také zdejší rodák Jan Geryk, který se prosadil na prknech stand-up comedy.
Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 21 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků