Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lesní divadlo v NJ přivítalo herce a tanečníky

Divadelní přehlídka pod širým nebem vdechla opět po roce život kamennému divadlu v Novém Jičíně. Amfiteátr uprostřed lesa přivítal více než desítku souborů. Připraveny byly i taneční a loutkařské workshopy.

Jedinečné prostředí přírodního amfiteátru v areálu novojičínských Skalek se stalo dějištěm Divadelní dílny už po 22. Loňský ročník zmařilo počasí, naopak letos mohli být pořadatelé spokojeni. Do lesního hlediště přilákali milovníky alternativního divadla i děti.

“První divadélko bylo vystoupení Houbařská pohádka od Divadélka Koloběžka, teď se nám chystá žonglér Křupino,” sdělila Petra Jílková, Městské kulturní středisko Nový Jičín.

Divadelními kousky se prolínaly interaktivní programy, loutkařská a tiskařská dílna a taneční workshopy. Zpestřením hereckých výstupů bylo akrobatické vystoupení na kruhu a tyči.

“Je to vlastně příběh Nikolky, která přišla do lesa a znečišťuje les. A pak jsou tam dva ptáčci, jeden zlý, ten ji v tom podporuje, druhý hodný se jí v tom snaží zabránit,” popsala vystoupení Natálie Pernická, Circus! Dance studio, Nový Jičín.

“Poslední roky se ukázalo, že program je dobré zacílit pro děti. Proto začínáme už dopoledne, kdy budou pohádky, plus nějaké interaktivní vyžití a budou si moci opéct i špekáčky,” doplnil Jiří Macíček, dramaturg MKS Nový Jičín.

Ve večerních hodinách se pak produkce zaměřila víc na dospělé, čekalo je představení Divadla 100Opic a například také zdejší rodák Jan Geryk, který se prosadil na prknech stand-up comedy.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy