Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Program Mládež kraji zná v Novém Jičíně vítěze

Celorepublikový program Mládež kraji letos poprvé oslovil také mladé lidi v Novém Jičíně. Vytvořili několik úspěšných projektů, kterými chtějí zpestřit život ve městě.

Program Mládež kraji vyhlašuje ministerstvo školství. V rámci Moravskoslezského kraje je koordinátorem Rada dětí a mládeže. Nový Jičín se do něj přihlásil poprvé.

“Hlavním smyslem projektu Mládež kraji je dát mladým lidem šanci podílet se na dění ve městě a nabídnout jim na realizaci jejich projektů finance,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Mládežnické týmy předložily v Novém Jičíně čtyři projekty, hodnotící komise vybrala k realizaci tři. Jeden z nich je pohybovou aktivitou Tancování s Terezou, další je například zaměřen na setkávání lidí z mladých a starších generací.

“Pilotní akce by měla proběhnout při slavnostech města, kde budeme mít stánek s novodobými i retro hrami. U těchto stolů by se setkávali lidé napříč generacemi, budou moci spolu komunikovat s sdílet své pocity,” vysvětlila Zdeňka Hýnarová, projekt Generace XYZ.

“Spousta lidí nám říkalo, že jim chybí nějaká food akce, někde, kde přijdou posedět, je tam nějaký doprovodný program pro děti, kapela a v rámci toho jsme vymysleli ten náš Coffe cake festival,” sdělila Kristýna Vodáková, projekt Coffee cake festival.

Ten by měl proběhnout 30. září. Radnice na projekty Mládež kraji vyčlenila 100 tisíc korun, polovina jde při tom z ministerstva školství, druhá z rozpočtu města. Na jeden nápad získávají organizátoři maximálně 40 tisíc.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy