Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z Nového Jičína tráví léto na táboře

Senioři z denního stacionáře Domovinka v Novém Jičíně prožívají několik dní na příměstském táboře. Terapeutický pobyt probíhá na statku Bludička, kde se mohou vrátit do doby svého mládí.

Letních táborů pro děti je nepřeberné množství, za to ten pro seniory na statku Bludička u Nového Jičína je široko daleko jediný.

“Myšlenka se zrodila z příměstských táborů pro děti. Statek jsem vybrali právě proto, že vzpomínali na své mládí nebo na dobu, kdy pracovali na statku, jsou to pro ně příjemné vzpomínky,” uvedla Alice Hynčicová, vedoucí organizace ProSenior, Nový Jičín.

Na statku Bludička udržují stará zemědělská řemesla a chovají zde rozmanitá zvířata a právě do tohoto prostředí zavedl seniory z Denního stacionáře Domovinka pilotní projekt třídenního pobytu.

“Pamatuji si, že když jsem bývala u babičky, byl tam podobný statek,” svěřila se jedna ze seniorek. “Králíčky jsem krmila a já jsme potom sbírala vajíčka,” popisovaly svou činnost další účastnice tábora.

“Musím říct, z čeho jsem moc mile překvapena, že senioři jsou opravdu aktivní a zúčastňují se všeho, co jsme pro ně připravili,” reagovala Gabriela Žitníková, Občanské sdružení Bludička.

“Jsem sama překvapená, jak dobrý vliv to na ně má, jak se zlepšila jejich hybnost i komunikační schopnosti, až takový úspěch jsem nečekala,” dodala vedoucí organizace ProSenior.

Pobyt na příměstském táboře je spolufinancován z darů sponzorů a díky projektu Plníme přání seniorům.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy